Karnau: valimisliitude laialdases tulekus poliitikasse pole midagi positiivset

Rakveres võimule tulev võimuliit on otsustanud, et linnale maailmaski tähelepanu toonud jõulupuud sinna ei sobi. See näitab tendentsi, et valimisliitude laialdane tulek Eesti poliitikasse ei ole midagi positiivset, sest võimule on tõusnud loogiliste ambitsioonideta isikud, ütles ajakirjanik Andrus Karnau Raadio 2 saates "Olukorrast riigis".

Karnau rääkis, et Rakveres on sündinud viimaste kohalike valimiste kõige kurbloolisem asi. Nimelt on seal tulemas võimule võimuliit, kes ühe koalitsioonileppe punktina on otsustanud, et kuulsad Rakvere jõulupuud, mille autor on olnud Rakvere linnakunstnik Teet Suur, ei sobi Rakvere kesklinna.

Tegu on installatsioonidega, mis on tekitanud huvi ka välisajakirjanduses, loodav võimuliit peab neid aga liiga postmodernseteks ning kristlike väärtustega sobimatuteks.

"See näitab minu meelest seda tendentsi, et valimisliitude laialdane tulek Eesti poliitikasse ei ole midagi positiivset. Sest pigem näitab see kohalike omavalitsuste kapseldumist, sealsete poliitikute keskendumist ainult kohalikele asjadele," rääkis Karnau.

Tema sõnul tulevad võimule inimesed, kellel ei ole loogilist ambuitsiooni, et kohalikus omavalitsus poliitikuna tegutsemise järel oleks järgmine aste olla poliitikuna tegev üleriigilises mastaabis või üldse omada mingit kaalu, mitte ollagi lihtsalt kohalik vallavanem või linnapea.

Karnau sõnul on Rakvere näide tüüpiline ning midagi jaburamat on raske välja mõelda.

"Rakvere jõulupuu, mis on mitte ainult Eestis, vaid üle maailma kuulus ja on ilmselt kas nüüd ainus asi, mis Rakveres on positiivset, aga üks väheseid asju, mis Rakveres on positiivne, ja nüüd tuleb sinna võimule koalitsioon, kes ei oska midagi targemat teha, kui hakata rääkima kristlikest pereväärtustest ja sellest, et installatsioonina esitatav jõulupuu kuidagi ei sobi sinna linna ega esinda kristlikke pereväärtusi," rääkis ta.

See näitab Karnau hinnangul kapseldumist ja kolkastumist kõige ehedamal kujul ning hiljutistel kohalikel valimistel tuligi tugevalt esile üldine tendents, et võimule tulid poliitikud, kes näevad ainult kohalikku asja, ainult oma isiklikku väikest võimu kusagil mõne tuhande elanikuga omavalitsuses.

"See Rakvere näide on lihtsalt kirss tordil, mis iseloomustab nukraks tegevat üldist tendentsi Eesti poliitikas," tõdes ajakirjanik.

Teine saatejuht Ahto Lobjakas oli nimetas juttu kristlikest väärtustest seoses Rakvere jõulupuuga mumbo-jumboks.

"Lihtsalt arusaamatu, mõistetamatu, rumal jama," lausus ta.

Kogu "Olukorrast riigis" saadet saab kuulata siit.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: