Töötukassal haldusreformiga töötuks jäävatest ametnikest ülevaadet pole
Ehkki haldusreform tähendab sadadele maapiirkondade vallaametnikele töötuks jäämist, ei oma töötukassa ülevaadet, kui palju neid inimesi piirkonniti on või millises piirkonnas võib töötus kõige suuremaks probleemiks osutuda. Töötukassa käib omavalitsustes oma teenuseid tutvustamas, kuid planeeritud koostööd ametnikele uue töö leidmiseks või ümberõppeks ei ole.
Kuna haldusreformiga kaduvates valdades kollektiivset töölepingu ülesütlemist ei tehta, pole töötukassal ka ülevaadet, millistes piirkondades ja kui palju ametnikke töötuks jääb.
"Kohalike omavalitsuste koondamised puudutavad reeglina kas üksikuid juhtumeid või on tegu ametnikega, kellele ei laiene töölepingu seadus ning töötukassa teavitamine kohustuslik ei ole," selgitas koondamistele reageerimise peaspetsialist Kaia Savisto.
Kõik, mida töötukassa praegu teeb, on infopäevad maakondades. Seal tutvustab amet oma teenuseid ja hüvitisi, ülevaate saab ka võimalikest sobivatest vabadest töökohtadest piirkonnas.
Näiteks septembri lõpus Valgamaal toimunud infopäevast võttis osa 25 omavalitsusjuhti.
"Tol hetkel oli pakkuda ametikohti juristidele, otsiti ka noorsootöötajaid ja töötajaid nii teeninduse kui ka tootmise valdkonnas," selgitas Savisto.
"Valgamaal tunti huvi töötukassa ettevõtlustoetuse ja sellekohaste koolituste vastu," lisas ta.
Põlvamaale jõuab töötukassa sel teisipäeval.
"Hetkel on Põlvamaal vahendamiseks ca 70 tööpakkumist nii tootmise kui ka teeninduse valdkonnas, muuhulgas otsitakse ka näiteks riigi eriplaneeringute koostamise nõunikku, perekonnaseisuametnikku Põlvasse, klienditeenindajaid, õpetajaid, Põlva kultuuri- ja huvikeskuse direktorit," loetles Savisto.
Lisaks kohtub töötukassa sel nädalal veel Lääne-Virumaa ja Saaremaa omavalitsusjuhtidega ning plaani on võetud Võrumaa omavalitsusjuhtide infopäev.
Toimetaja: Merilin Pärli