Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Esmaspäeval võib selguda Narva muuseumi juht

Narva muuseum
Narva muuseum Autor/allikas: facebook.com/narvamuuseum

Narva Muuseumi nõukogu koguneb esmaspäeval, et valida viie kandidaadi hulgast muuseumile uus juht. Samas on õhus ka võimalus, et vastuolude tõttu jääb juht valimata.

Muuseumi nõukogu esimees, kultuuriministeeriumi kultuuriväärtuste asekantsler Tarvi Sits ütles ERR-i uudisteportaalile, et kõik viis kandidaati on kutsutud esmaspäeval Narva kohale.

Nõukogusse kuulub kuus liiget, kellest kolm esindavad riiki ja kolm Narva linna. Äravalituks on vaja lihthäälte enamust.
 
ERR-ile on enda kandideerimist ise kinnitanud kolm inimest: muuseumi praegune juht Andres Toode, muuseumi teadusjuht Ivo Posti ning varem muuseumi nõukogusse kuulunud, kauaaegne keskerakondlane Eldar Efendijev. Kaks ülejäänud kandidaati on ERR-ile teadaolevalt Vaivara Sinimägede muuseumi juhataja Ivika Maidre ning Narva linna arhitektuuri- ja linnaplaneerimise ameti vanemspetsialist Dmitri Šutov.
 
Pinged Narva muuseumi ümber on seotud Narva linna ja muuseumi seniste juhtide vahelise läbisaamisega. Narva linn on võtnud hoiaku, et muuseumi senine juht Andres Toode ei tohiks jätkata. Formaalselt on talle ette heidetud vaid muuseumi restorani rajamist. Samas tegi selle otsuse muuseumi nõukogu konsensuslikult ise, mitte Toode.
 
Teravnenud suhete tõttu on Narva linn jätnud sel aastal välja maksmata 70 000 eurot linna poolt tänavu muuseumile planeeritud 429 000 eurost. Riik on samas oma osa muuseumile korrektselt välja maksnud, mis oli linna väljamakse eelduseks.
 
Arvestades viimasel ajal Narva muuseumi ümber toimuvat, ennekõike riigi ja linna vastasseisu, ei ole välistatud, et hääled jagunevad kuueliikmelises nõukogus pooleks ning muuseumile jääb juht valimata.
 
Kes sellisel juhul muuseumi juhtima hakkab, on segane. Andres Toode ametiaeg muuseumijuhina lõppes juba sel esmaspäeval, mida nõukogu pikendas vaid ühe nädala võrra ehk eeloleva esmaspäevani.
 
SA Narva Muuseum asutati 2012. aastal Narva linna ja Eesti riigi võrdsel osalusel. Muuseumi juhti valivasse nõukogusse kuuluvad riigi poolt Tarvi Sits (kultuuriministeerium), Krista Nelson (rahandusministeerium) ja Jaanus Villiko (Tartu Ülikooli Narva kolledž). Narva linna poolt on nõukogus Tatjana Stolfat, Ilja Fjodorov ja Aleksei Mägi, kes kõik on Narva linnavolikogu ja Keskerakonna liikmed, nagu ka nende poolt muuseumi juhiks eelistatud Efendijev.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: