Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Keskmine eestlane sööb detsembris ära kolm kilo mandariine

Detsembri jooksul sööb keskmine eestlane ära kolm kilo mandariine.
Detsembri jooksul sööb keskmine eestlane ära kolm kilo mandariine. Autor/allikas: Riho Ansu/Eesti Meedia/Scanpix

Mandariinid on eestlaste ostetuim jõulukaubaartikkel, mida jõulunädalal ostetakse kuni kaks korda rohkem kui ülejäänud detsembris. Tänavu prognoosivad jaeketid mullusest veel suuremat müüki.

Tänavu detsembris müüvad jaeketid Eesti tarbijatele maha üle 3500 tonni mandariine, mida on kuni kümnendiku võrra enam kui aasta tagasi jõulukuul. Keskmiselt sööb eestlane kolm kilo mandariine kogu jõulukuu jooksul.

Suurim mandariinimüüja on jaekett Coop, kellel Eestis ka kõige enam kauplusi on. Nende prognoosi järgi läheb neil tänavu detsembris kaubaks ligi 900 tonni mandariine ja klementiine, mida peaks olema 15 protsenti enam kui aasta tagasi samal ajal.

"Näiteks jaanuariga võrreldes müüme mandariine ja klementiine üle kolme korra rohkem ning novembriga võrreldes üle kahe korra rohkem," toob Coopi kommunikatsioonijuht Martin Miido võrdluseks.

Rimi mandariinimüük ulatub detsembris ligi 700 tonnini.

"Kõige suurem on selle müük just jõulunädalal. Siis müüme mandariine poolteist korda rohkem, kui teistele jõulukuu nädalatel. Koguni kolm korda rohkem müüme aga mandariine paar-kolm päeva enne jõuluõhtut," ütleb Rimi Eesti kommunikatsioonijuht Katrin Bats.

Et müük möödunud aastat ületaks, on Rimi lainedanud tänavu pakutavate mandariinisortide valikut.

Maxima kliendid ostavad detsembris ligi 600 tonni mandariine, mida on vähemalt sama palju kui aasta tagasi samal ajal.

"Möödunud aasta näitas, et pühade lähenedes suureneb mandariinide müük ligi kaks korda võrreldes detsembrikuu keskmise tarbimisega. Tänavused müügiandmed võimaldavad eeldada sama suurt müügikasvu," ütleb Maxima kommunikatsioonijuht Katja Ljubobratets.

Selveri ketis võib mandariinide müügimaht ületada tänavu detsembris 500 tonni piiri ning kujuneb suuremaks kui aasta tagasi samal ajal.

"Detsembris on mandariin kõige müüdavam toode koguselises vaates. Kõige populaarsem on lahtine mandariin, mis on eelmise aasta võrreldud perioodiga ligi veerandi võrra kasvanud," kommenteeris Selveri kommunikatsioonispetsialist Karl-Villiam Vaserik.

Prisma jaekett müüb müüb detsembris ligi 300 tonni mandariine. Kogu jõuluperioodil, mida jaekett hakkab lugema novembrist, müüakse oranže vilju umbes kolmandiku võrra enam.

Ka Grossi Toidukaubad müüvad tänavu detsembris umbes 300 tonni mandariine, mida on lausa kaks korda rohkem kui aasta tagasi viimasel kuul.

Lõplikud müüginumbrid võtavad jaeketid kokku jaanuaris.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: