Luukas Kristjan Ilves lahkub Eesti riigi teenistusest

Luukas Kristjan Ilves
Luukas Kristjan Ilves Autor/allikas: ERR

Kaheksa aastat riigi- ja euroametnikuna Eestit teeninud Luukas Kristjan Ilves teatas, et esmaspäeval on tema viimane tööpäev Eesti alalises esinduses Euroopa Liidu juures.

Veebruaris alustab Ilves tööd Brüsselis tegutseva mõttekoja Lisbon Council juures, kus hakkab nõustama Euroopa poliitikuid ja ametnikke, kirjutab Delfi.

„Nagu paljudel, oli ka mul eesistumisega seoses tähtajaline rotatsioon Brüsselisse, mis nüüd sai läbi,” selgitas Ilves. Ta nentis, et põhimõtteliselt oleks tal olnud võimalik Eesti riigi teenistuses jätkata, kuid otsus sai tehtud siiski Brüsseli mõttekoja kasuks.

„See on olnud põnev ja väljakutseid pakkuv aeg ning enda arendamiseks hea platvorm,” nentis Ilves Eesti riigi avalikus teenistuses oldud aja kohta. „Neli aastat Brüsselis töötamist näitasid, et Eesti spetsialistid ei ole mitte ainult Eesti, vaid maailma tasemel head.”

Brüsselis asuv mõttekoda Lisbon Council on Ilvese sõnul majandus- ja digiküsimustes „kaalukas agenda-setter”. Ilvese teemadeks jäävad ka Lisbon Councilis samad teemad nagu diginõunikuna Eesti esinduses EL-i juures ehk kübervaldkond, e-riik, digimajandus, demokraatia ja julgeolek.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: