Valitsus kompenseerib laevakaitsjatele 120 000 euro eest antud abi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Laevakaitsjad jõudsid Eestisse tagasi detsembris.
Laevakaitsjad jõudsid Eestisse tagasi detsembris. Autor/allikas: Rene Suurkaev/ERR

Valitsus otsustas neljapäeval eraldada oma reservist raha välisministeeriumile, millega kaetakse Indias vangis hoitud laevakaitsjatele antud tagatiseta abi ning samas toetas otsust loobuda selle abi tagasinõudmisest laevakaitsjatelt.

"Mul on hea meel, et valitsus toetas minu ettepanekut vastavalt konsulaarseadusele vabastada need isikud tagasimaksmise kohustusest," ütles välisminister Sven Mikser valitsuse istungi järgsel pressikonverentsil.

Rahandusministri esitatud korralduse eelnõuga eraldatakse valitsuse reservist välisministeeriumile 122 565,34 eurot, et katta tagatiseta rahalise abiga seotud kulutused, mis on tehtud seoses laevakaitsjate vabastamise konsulaarjuhtumiga Indias, teatas valitsuse pressiesindaja.

Tagatiseta rahalist abi anti Eesti kodanikele nende majutus- ja elamiskulude katmiseks kautsjoni vastu vabaduses viibimise ajal ning ka pärast 27. novembri 2017. aasta kohtuotsust, millega rahuldati nende apellatsioonikaebus. "Abi anti ka meeste arstiabikulude katteks," märkis Mikser.

Mikser teatas 6. detsembril, pärast meeste vabastamist, et teeb ettepaneku vabastada laevakaitsjad neile vangistuse ajal eraldatud toetussummade tagasimaksekohustusest.

Laevakaitsjatele antud tagatiseta rahalise abi tagasinõudmisest loobumise otsus on konsulaarseaduse alusel välisministri pädevuses.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: