Eesti Energia käitus töötajatega ebaloogiliselt ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Eesti Energia

Eesti Energia tütarettevõte Enefit Kaevandused käitus kahe Estonia kaevanduse töötajaga kardinaalselt erinevalt. Töövabal ajal narkootikumide tarvitamises kahtlustatud elektrik vallandati, kahe inimese surmaga lõppenud õnnetuses kriminaalsüüdistuse saanud töökeskkonna spetsialist töötab asutuses siiani.

Eelmisel suvel toimunud kaevurite päeval sai tollane Estonia kaevanduse ametiühingu peausaldusisik Juri Gribovski terviserikke. Uriiniprooviga tuvastati ta kehast narkootiliste ainete jälgi. Kahtlusalune ise eitas teadlikku narkootikumide tarvitamist ja kahtlustas, et keegi oli seda salaja talle joogi sisse sokutanud. Politsei tegi mehele narkootikumide tarvitamise eest trahvi ja asi jõudis kohtusse. Kaevandusettevõte vallandas allmaalukksepa-elektriku usalduse kaotuse tõttu.

2015. aasta jaanuaris toimus Estonia kaevanduses kahe töötaja surmaga lõppenud tööõnnetus. Teiste seas anti kriminaalsüüdistusega kohtu alla töökeskkonna spetsialist Vladimir Šalašinski, kes töötab oma ametikohal siiani.

Aktuaalse kaamera järelpärimisele vaid kirjalikult vastata soovinud Eesti Energia tütarettevõte põhjendab erinevat suhtumist töötajatesse nende juhtumite erisuguse taustaga.

Enefit Kaevandused AS vastus: "J. Gribovski ja V. Šalašinski juhtumid on oma olemuselt väga erinevad. Töölepingu lõpetamisel usalduse kaotuse tõttu arvestab tööandja erineva talle teadaoleva informatsiooniga.

Tööandja seisukohast ei oma tähtsust, mis asjaoludel J. Gribovski organismi narkootilised ained jõudsid, vaid oluline on fakt, et tema organismis oli narkootiline aine tuvastatud, mis omakorda andis alust usalduse kadumiseks. Oleme tootmisettevõte ja tööohutuse tagamiseks on oluline vältida selliseid situatsioone."

Tööinspektsiooni nõustamisjuristi Kaire Saarepi sõnul peab tööandja tagama töötajate võrdse kohtlemise. "Tööandja peab meeles pidama seda, et tööandja saab töölepingu üles öelda üksnes erakorraliselt ja seaduslikel alustel. Ta peab kaaluma, kas tal on seaduslik alus olemas või on tal ka mingid muid võimalusi selle olukorra lahendamiseks. Sealhulgas peab ta loomulikult kaaluma ka seda, millise ta jätab organisatsoonile ja millise sõnumi soovib ta sealjuures saata avalikkusele," ütles Saarep.

Töölt vallandatud Juri Gribovski suhtes on maakohus otsustanud, et ta narkootikumide tarvitamises süüdi ei olnud. Siiani Estonia kaevanduses töötava Vladimir Šalašinski suhtes algatatud kriminaalasjas toimuvad viimased kohtuistungid Viru maakohtus märtsis.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: