Sotsiaalkindlustusameti juht: raha peab jõudma abivajajani

Foto: ERR

Sotsiaalkindlustusameti juht Egon Veermäe kinnitas, et amet on oma süsteeme ümber korraldamas, et puuet ei määrataks liiga kergekäeliselt, nagu on see juhtunud astmahaigete laste puhul.

Astmahaigete laste arv, kellele on määratud kas keskmine või raske puue, on aasta-aastalt kasvanud. Osa neist ei kasuta näiteks regulaarselt astmaravimeid, küll aga riigi rahastatud spaateenust.

Veermäe ütles stuudiointervjuus "Aktuaalsele kaamerale", et sotsiaalkindlustusamet jõudis analüüsiga järeldusele, et puuet on määratud liiga lihtsalt ja mitte neile inimestele, kes seda vajavad.

"Oleme muutnud töökorraldust alates eelmise aasta viimasest kvartalist. Väga paljudel juhtudel inimesed enam puuet ning teenust ei saa," kinnitas ta.

"Meie eesmärk on tagada see, et kes esmajärjekorras vajavad teenust ka seda saaks. Tänane teenuste hind on 1395 eurot inimese kohta. Teatud teenuste puhul peaks see olema ehk kõrgem ja mõnel puhul madalam," ütles Veermäe.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: