Seeder Ossinovskile: meedia vahendusel süüdistamine ei ole mõistlik

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Helir-Valdor Seeder Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Isamaa ja Res Publica Liidu esimees Helir-Valdor Seeder kommenteeris sotside juhi Jevgeni Ossinovski kolmapäeval ERR-ile antud intervjuud ja ütles, et koalitsioonipartneri süüdistamine läbi meedia ei ole mõistlik. Seeder loodab, et Ossinovski suudab lähitulevikus rahuliku meele taastada.

"Sellest jäi mulje, et kogu ümbritsev maailm käib tagurpidi ja ainsad, kes Eestis õiget asja ajavad on sotsiaaldemokraadid. Päriselt nii see ju ei ole, kogu ümbritsev maailm ei ole kõikides hädades süüdi ja üks erakond ei aja õiget asja ja veel nii et ülejäänud ei saa aru, mis riigis toimub. Eks see ole kantud viimaste nädalate närvilisest õhkkonnast. Mina loodan küll, et lähitulevikus suudetakse selline rahulik meel taastada," kommenteeris Seeder Ossinovski intervjuud ERR-ile.

Seeder arvas, et Ossinovski võiks koalitsioonipartneritega läbirääkimisi pidada laua taga, mitte meedia vahendusel. "Selliseid süüdistavaid etteheiteid teineteisele teha ei ole kõige mõistlikum ajalehe vahendusel," sõnas Seeder.

Seederi sõnul räägib see poliitilisest kultuurist ja et see võiks parem olla, ka opositsiooni seas. "Me peaksime kõik natukene tooni maha võtma ja mitte hüsteeriliselt paanitsema," arvas ta.

Ossinovski ütles usutluses Toomas Sildamile muuhulgas, et IRL-i poolt pealesurutud keeruline tulumaksuvaba miinimumi arvestamine ei olnud sotside eelistus.

"Tulumaksuvabastuse sidumine aastatuluga oli asi, mida pidanuks vältima. Tollal oli laual palju mõistlikum ettepanek – 500 eurot tulumaksuvabastust kõigile, selle katteks tõstnuks üks-kaks protsenti tulumaksu ja olekski kõik. Aga IRL nõudis muud," ütles Ossinovski.

"Minu arvates ei peaks üks koalitsiooni osapool kuidagi vastutust vältima ja näitama näpuga teiste peale, et tema tegi, tema tegi," lausus Seeder.

"Õige on see, et see tulumaksureform ongi kompromiss. See ongi kolme osapoole kokkulepe, kus igal osapoolel olid erinevad soovid ja arvamused. See ei ole sugugi rohkem ega vähem ühe või teise osapoole nägu," lisas ta.

Keskerakonna esimees Jüri Ratas on öelnud, et tema oleks praeguse keerulise maksureformi asemel eelistanud astmelist tulumaksu, kuid praegune süsteem on kompromiss koalitsioonipartneritega, ennekõike IRL-iga.

Seeder rääkis, et IRL ja ka teised soovisid algselt kõigile 500 eurot tulumaksuvabastust, aga see oli rahaliselt liiga kallis.

Küsimusele, kas IRL on läinud ka sotsidega mõnes teemas kompromissile, vastas Seeder, et neid kompromisse on tehtud päris palju.

"Eks see maksupoliitika on ka ju osaliselt kompromiss. Meie näiteks ei oleks tahtnud üldse, et 1. veebruarist aktsiisid tõuseksid, aga saavutasime selle, et nad tõusid poole vähem. See on kompromiss. Me ei oleks tahtnud üldse, et eelarve võetakse vastu selleks aastaks defitsiidis, aga me suutsime jällegi poole väiksema defitsiidi kokku leppida, kui on meil seadusega lubatud ja kui on meil koalitsioonipartnerite esialgne soov," loetles Seeder.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: