Järva-Jaani pürib talisuplejate Mekaks

Talisuplejad mitmelt poolt Eestist sõitsid Järva-Jaani, et ennast jääauku kasta ja saunamõnusid nautida. Järva-Jaanis on talisuplust harrastatud kolm aastat ja huviliste ring aina kasvab.

Laupäeva keskpäeval rivistati Järva-Jaani järve kaldale kümmekond kümblustünni ja ratastel sauna. Jääst vabastatud bassein oli nii suur, et sinna mahtus korraga kümneid inimesi ennast vette kastma, julgemad nautisid ujumist.

"Eelmisel aastal käisime ka, üritus väga meeldib. Loodame, et tuleb ka järgmisel aastal. Ja talisuplust teen kuskil neli korda nädalas," muljetas Kaido, talisupleja Tilgust.

Suurupist pärit talisupleja Alvar ei mäleta, millal viimati haige oli. "Aga gripivaktsiin tuleb ära teha ikkagi sellegipoolest," lisab ta samas.

Järva-Jaanis elav Nadežda käib neljal-viiel korral nädalas järve ääres jalutamas ja pärast seda sulpsab jääauku.

"Super! Hästi karastab, tervis tuleb kohe. Soovitan kõigile soojalt!" soovitas Nadežda Järva-Jaani jääaugust.

Karinu küla mees Kristjan Sander võib ennast kodukandis pidada talisupluse maaletoojaks. Ta hakkas jääaugus käima kolm aastat tagasi, nüüd on tema eeskujul Järva-Jaanis harrastajate ring aina suurenenud.

"Ma arvan, et võib-olla paarkümmend inimest käib juba," tõdes Sander.

Talisuplejad panid aga südamele, et alkohol talisupluse ja sellele järgneva kuuma saunaga kokku ei käi, selline kombinatsioon on organismile liiga karm.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: