"Suud puhtaks": kui jõudsin siia ehk kuidas paistab juubilar välispilgule? ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1519237800000 | amCalendar}}
Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Eestis elab kokku 192 erinevat rahvust, mistõttu võib julgelt öelda, et Eesti Vabariigi 100. juubelit tähistavad meie kõrval elavad inimesed, kelle soontes ei voola tilkagi eestlase verd. Miks nad on siia jõudnud ning mis tõmbab neid alati Eestisse tagasi? Oma loo rääkisid 25 välismaal sündinud Eesti elanikku.

"Suud puhtaks" otsestuudiosse kogunenud välismaalsele pakub Eesti rahu ja ilu. Siin on rohkem ruumi ning vähem sagimist – väikese riigi, väikesed mured. Tänu väiksusele on inimesed üksteisele lähemal, mistõttu pole otsustajad kuskil kaugel, vaid kodanikele väga lähedal. See tekitab tunde, et tavalised inimesed saavad ühiskondlikus debatis päriselt kaasa rääkida.

Seejuures ei jää Eestis elavate välismaalaste hinnangul kohalikel otsekohesusest puudub. Kui eestlasele midagi ei meeldi, siis öeldakse see otse välja. Isegi, kui see kukub välja ebaviisakalt. Sestap võivad tunduda ka meie debatid ja arutelud vahel tulisemad, kui need päriselt on.

Kuid kõik ei ole siiski nii roosiline. Taasiseseisvunud Eesti esimesi päevi näinud välismaalased tõdesid, et tollal oli eestlaste vaim ühtsem ja visioon julgem. Praegu aga arutatakse millise betoonprojekti alla miljardeid paigutatakse, kuid ei tegeleta piisavalt vaesuse ja ühiskondliku ebavõrdsusega.

Loe stuudios jagatud lugudest täpsemalt saate otseblogist!

Otseblogi:

Proloog:

"Suud puhtaks" proloogis rääkis enda Eestisse jõudmise loo Ruslan Trochynskyi. Svjata Vatra laulja saabus esmakordselt siia 14 aastat tagasi. Hetkel mil ta astus Tallinna lennujaamas Eesti pinnale kohtus ta ka oma praeguse elukaaslasega.

Toimetaja: Allan Rajavee

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: