ERR Moskvas: Saksamaal võeti kinni Argentina-Vene narkokaubanduses kahtlustatav ({{commentsTotal}})

Foto: EBU/ERR

Venemaa välisministeerium on juba nädal aega pidanud kommenteerima narkoskandaali, sest Venemaa saatkonnast Argentinas leiti ligi 400 kilogrammi kokaiini. Asja uurimisel on kahe riigi politsei kinni pidanud viis kahtlustatavat, narkokaubanduse organisaator võeti reedel kinni Saksamaal.

Argentinast Venemaale kokaiini tarnimise uurimine algas 2016. aasta lõpus. Ametliku versiooni järgi algatas selle Vene pool, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Venemaa suursaadik koos kolme Venemaa Föderaaljulgeoleku töötajaga teatas mulle võimalusest, et saatkonnale kuuluvas ruumis, mis on Venemaa territoorium, on narkootikumid," rääkis Argentina julgeolekuminister Patricia Bullrich.

See avaldus tehti nädal tagasi, kui Moskvasse saabus 12 kohvrit, milles olevad 389 kilogrammi kokaiini oli Argentina politsei jahuga asendanud.

Kauba saamisel võeti kinni kolm inimest, nende hulgas ka Venemaa saatkonna endine haldusülem. Veel kaks kahtustavat peeti kinni Argentinas.

Narkokaubanduse organisaator võeti reedel kinni Saksamaal.

"Ma olen lugenud miljoneid versioone. Just nagu ta oli diplomaat või välisministeeriumi julgeolekuameti töötaja või lihtsalt välisministeeriumi töötaja või saatkonna tehniline spetsialist või et ta oli tehniline spetsialist. See kõik on absoluutne vale," kommenteeris Venemaa välisministeeriumi pressiesindaja Maria Zahharova.

Piltide järgi võib oletada, et kaup tuli Venemaale spetsiaalse lennusalga lennukiga, millega reisib Venemaa kõrgem juhtkond. Nüüd püüab Vene välisministeerium tõendada, et diplomaatilist posti ei ole võimalik narkootikumide tarnimiseks kasutada.

"Kui te astute mingisse firmapoodi ja palute neilt kilekotti ja panete sellesse kauba, mis on ostetud lihtsalt tänavalt, ja siis esitlete seda firmapoes ostetuna - seda võib ka niimoodi kirjeldada. Võib-olla prooviti seda esitada diplomaatilise postina, aga veel kord rõhutan - see on uurimise küsimus," ütles Zahharova.

Kõik kinnipeetud eitavad oma süüd. Väidetava organisaatori advokaat ütles näiteks, et tema klient ostis Argentinas kohvi, konjakit ja sigareid, mille keegi pahatahtlikult asendas kokaiiniga.

Toimetaja: Merili NaelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: