Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Pariisi linnapea kaalub tasuta ühistransporti

Pariis.
Pariis. Autor/allikas: AFP/Scanpix

Pariisi meer Anne Hidalgo plaanib linnas sisse viia tasuta ühistranspordi eesmärgiga vähendada linna õhusaastet, kirjutab Reuters.

Linnapea teatas esmaspäeval, et plaanis on läbi viia linnaülese tasuta ühistranspordi teostatavusuuring ning rääkis väljaandele Les Echos, et kavatseb asja üle arutelusid pidada enne 2020. aasta kohalikke valimisi.

Hidalgo sõnul proovivad kõik maailma suurlinnad edendada saastevaba transporti ja tõsta õhukvaliteeti vähendades autode hulka linnateedel. Selle saavutamiseks tuleb teha ühistransport atraktiivsemaks. "Et parandada ühistransporti, ei pea me vaid suurendama selle ulatust, regulaarsust ja mugavust, vaid mõtlema ringi ka piletide süsteemi," sõnas ta.

Meer viitas ka, et mitmed Prantsusmaa väiksemad linnad juba pakuvad tasuta bussisõite ning sarnaseid plaane on ka Saksamaal. Samuti tõi ta välja, et Eesti pealinnas Tallinnas on tasuta ühistranspordi süsteem juba olemas.

Hidalgo ei täpsustanud kas ettepaneku alla läheks vaid 2,2 miljonit Pariisi elanikku või kõik 12 miljonit linna ja Île-de-France'i regiooni elanikku.

Eurostati 2015. aasta uuringust selgus, et Pariisis on juba ühed Euroopa kõrgeimad ühistranspordi kasutamise määrad, seejuures kasutavad ühistransporti 60 protsenti elanikest ja vaid 25 protsenti ütlesid, et kasutavad transpordiks autot.

Toimetaja: Priit Luts

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: