Fotod ja videod: Pariisis toimus tseremoonia kangelasliku korrakaitsja auks ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Pariisis toimus kolmapäeval suur mälestustseremoonia riikliku sandarmeeria kolonelleitnandi Arnaud Beltrame'i auks, kes suri eelmisel nädalal Trèbes'i linnas toimunud terroriakti ajal saadud haavadesse.

Teeneka korrakaitsja surm on saanud Prantsusmaal palju tähelepanu, sest islamiäärmuslasest terrorist tulistas ja pussitas teda pärast seda, kui mees oli end läbirääkimiste käigus vahetanud ühe naissoost pantvangi vastu. Samuti aitas supermarketis aset leidnud pantvangikriisi lõpule kaasa see, et enne pantvangiks hakkamist oli Beltrame jätnud oma mobiiltelefoni lauale nii, et tema kolleegid said kuulda ruumis toimuvat ning selle informatsiooni põhjal tormijooksu kavandada, vahendasid AFP, BFM TV, BBC jt.

Äärmusrühmitusele ISIS truudust vandunud Radouane Lakdim lasti eriüksuse GIGN (Groupe d'intervention de la Gendarmerie nationale) liikmete poolt sündmuskohal maha. Kokku jõudis terrorist tappa neli ja vigastada ligi 20 inimest.

Tegemist oli esimese islamiäärmuslaste rünnakuga Prantsusmaal alates möödunud aasta oktoobrist ning kõige ohvriterohkema juhtumiga president Emmanuel Macroni ametiajal. Alates 2015. aastast on Prantsusmaal terroriaktides hukkunud üle 240 inimese.

Kolmapäevasel tseremoonial sõidutati Beltrame'i kirstu mööda Pariisi tänavaid ning sündmust oli tugevast vihmast hoolimata kogunenud jälgima palju inimesi.

Tseremoonia lõppes Invaliidide varjupaiga kuppelkirikus, kus olid kohal nii Beltrame'i lesk, tema sõbrad, ministrid ja president Emmanuel Macron.

Macron märkis oma sõnavõtus, et Beltrame'i kangelaslikkus sümboliseerib "prantsuse vastupanu vaimsust". Juba varem teenetemärke saanud Beltrame sai kolmapäeval postuumselt ka Auleegioni ordeni.

"Olla valmis surema selleks, et süütud inimesed saaksid edasi elada, on sõdurivande sisuks. Olla valmis andma oma elu seetõttu, et miski pole olulisem kui kodaniku elu, on see transtsendentne ohver, mille ta andis," nentis Prantsusmaa president.

Prantsusmaa kõikides politseijaoskondades oli kolmapäeval minutiline leinaseisak ning kõikidel avaliku sektori hoonetel olid riigilipud pooles vardas.

Beltrame'i kirst viiakse nüüd matmiseks tagasi Lõuna-Prantsusmaale Carcassonne'i linna.

1973. aastal Étampes 'is sündinud Beltrame lõpetas 2001. aastal sõjaväeakadeemia kiitusega ning 2002. aastal sandarmeeria ohvitseridekooli.

2003. aastal liitus ta sandarmeeria eriüksusega GIGN ning 2005. aastal teenis ta Iraagis, mille eest sai ta ka teenetemärgi.

Hiljem teenis Beltrame vabariiklikus kaardiväes ehk üksuses, mis vastutab Prantsusmaa riiklike asutuste julgeoleku eest.

Edela-Prantsusmaa sandarmeeriaüksusega liitus ta alles eelmise aasta augustis.

2016. aastal abiellunud mehel lapsi ei olnud. Kolleegid on teda iseloomustanud pühendunud kaaslasena, keda eraelus huvitasid Prantsusmaa ajalugu, religioonilugu ja vabamüürlus. 

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: