Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Pärnusse kerkib üle mitmekümne aasta mere äärde uus elamurajoon

Foto: ERR

Üle mitmekümne aasta kerkib Pärnus mere äärde uus elamurajoon, kuhu rajatakse 300 korterit. Kinnisvaraekspertide hinnangul võivad uued korterid ostjad leida nii pärnakate kui ka välismaalaste seast.

Ettevõtjate sõnul on suurinvesteeringu puhul alati riske. Elamute puhul seisneb see selles, kas kortereid ikka ostetakse, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Pärnusse elamispinda soetades küsitakse kõigepealt just mereäärseid maju, neid aga praegu peaaegu polegi.

Valgre elamurajooni detailplaneering kehtestati juba 2006. aastal, siis aga tuli majandussurutis. Nüüd leiavad investorid, et aeg on soodne.

"Mulle meeldib see projekt mitmes vaates. Tavaliselt, kui rannikuarendusi tehakse, siis kõigil ikkagi merevaadet ei ole, ühed majad ehitatakse teise ette. Siia õnneks keegi kunagi midagi ette ehitada ei luba ja seda loodust saavad siis inimesed nautida," selgitas ettevõtja, Valgre Residence'i omanik Jaan Pillesaar.

Majade ja mere vahel asub nimelt Pärnu rannaniidu looduskaitsela.

"Möödunud aastal saigi põhiliselt ettevalmistatud esimese kortermaja ehitusprojekti. Tänaseks saamegi öelda, et ehitusleping Vilcon osaühinguga on alla kirjutatud ja nädal tagasi algasid ka ehitustööd," rääkis Valgre Residence'i omanik ja juhataja Ivo Kasak.

Pärnu linn peab projekti oluliseks ja on sellele ka õla alla pannud.

"On läbi viidud planeerimisprotsess ja linn on õla alla pannud ka osaliselt tänavavõrgu arendamisele, mis peaks hõlmama juurdepääsu rannaalale. Siin on kaks uut tänavat tehtud - Viire tänav ja Tiiru tänav," rääkis Pärnu abilinnapea Siim Suursild.

Kinnisvaraspetsialistide hinnangul on just pärnakad ja Pärnuga seotud inimesed uute korterite vastu huvi tundnud. Nii võib prognoosida, et nemad ostavad rohkem kui poole korteritest. Ülejäänud lähevad pealinlastele ja välismaalastele.

"Tegelikult võiks öelda, et pikka aega ei ole üldse Pärnus kortereid korralikult tehtudki. Pigem ongi oodatud ära, et riskid on jäänud väiksemaks ja maju sünnib headesse kohtadesse ja läbimõeldud projektidega," selgitas Kinnisvaraeksperdi maakler Janno Peterson.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: