Politsei tuvastas küüditamise mälestusküünlaid jalaga löönud seltskonna

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Märtsiküüditamise mälestamine Vabaduse väljakul Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

Politsei käivitas väärteomenetluse Tallinnas märtsiküüditamise ohvrite mälestamiseks asetatud küünlaid löönud neljaliikmelise seltskonna suhtes.

Politsei tuvastas 26. märtsil märtsiküüditamise ohvrite mälestamiseks Vabaduse väljakule asetatud küünlaid ümber lükanud seltskonnas viibinud kaks meest ja kaks naist.

Politsei käivitas väärteomenetluse avaliku korra rikkumise paragrahvi alusel 55-aastase ja 32-aastase naise ning 33-aastase ja 27-aastase mehe suhtes.

26. märtsi esimestel tundidel pealtnägija filmitud videolõigust ilmnes, et südaööl jalutas Vabaduse väljakul neljaliikmeline seltskond ning ühel hetkel lõid seltskonnas viibinud naised jalaga pikali küünlad, mis olid sinna asetatud märtsiküüditamise ohvrite mälestamiseks ning seltskonnas viibinud mehed kõndisid küünaldest üle.

"Meedias nähtud video pinnalt alustasime väärteomenetluse ning asusime seltskonnas viibinute isikuid tuvastama. 10. aprillil kuulasime üle kaks meest ja kaks naist. Oma ütlustes selgitasid nad, et tarvitasid sel ööl ohtralt alkoholi ning sellest oli ajendatud ka nende käitumine. Nad avaldasid kahetsust tehtu pärast,“ rääkis Põhja prefektuuri Kesklinna politseijaoskonna juht Kaido Saarniit.

"Linnatänavatel toime pandud süüteod ei jää üldjuhul märkamata ning inimene peab oma vääritu teo eest vastutama,“ lisas Saarniit.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: