Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Veterinaar- ja toiduamet lubab tänavu kodulinde õues pidada

Autor/allikas: Kadri

Veterinaar- ja toiduamet (VTA) lubab sel kevadel kodulinde väljas pidada, sest lindude grippi nakatumise ohuhinnangud on piisavalt madalad. Samas tuleb endiselt rakendada meetmeid, sest metslindudelt on lindude grippi on leitud ka Soomes ja Rootsis.

Eestis on ligikaudu 3000 majapidamist kus peetakse arvestatavas koguses kodulinde.

"Praegu ei ole otsest selgitust, miks ei ole asi nii tõsine kui varasematel aastatel. Üks seletus võib olla, et gripi tüüp on muutunud. Aga praegu on lindude grippi leitud kodulindudel Rootsis, Itaalias, Hollandis, Saksamaal ja Bulgaarias. Metslindudel Taanis, Saksamaal, Hollandis, Rootsis, Soomes, Slovakkias, Suurbritannias ja Iirimaal. Kevadlindude ränne aga võib haigestunud linnud tuua taas ka Eestisse, sest peamised viiruse levitajad on veelinnud. Nende rändega seoses on täheldatud, et piirkondades kus on olnud vaikus, on taas haigestunud linde leitud," ütles VTA peadirektori asetäitja Olev Kalda ERR-ile.

Erinevalt varasematest aastatest ei ole praeguse ohuprognoosi järgi plaanis rakendada kodulindude väljaspidamisele piiranguid.

"Me jälgime tähelepanelikult olukorda nii Eestis kui mujal. Me kogume Eestis hukkunud linde ja teeme neile analüüsid. Valvas tuleb olla, aga ülemääraseks ärevuseks põhjust esialgu ei ole. Rõhutada tuleb et oht ei ole möödas. Rakendada tuleb endiselt kõiki ettevaatusabinõusid, kodulinde võiks võimalusel hoida kevadrände perioodil suletud hoonetes, kui neid väljas pidada, siis tuleks vältida mistahes kontakte metslindude,eriti veelindudega," rääkis Kalda.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: