Eesti ettevõtjad sõitsid Moskva transiidimessile kontakte looma ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Moskvas algas teisipäeval rahvusvaheline transiidimess Transrussia, kus ka Eesti transiidiettevõtjad käivad ärikontakte loomas ja läbirääkimisi pidamas. Ärimehed unistavad, et Eesti saaks osaks suurest Siiditeest, mis ühendab Hiinat ja Euroopat.

Eesti paviljonis on esindatud üle kümne transiidi- ja logistikafirma. Transiidimess võimaldab neil luua uusi kontakte ja kasvatada kaubamahtu, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Sillamäe sadama turundusdirektor Andrei Birov ütles, et ta ei ole eriti optimistlik. "Vaevalt meil õnnestub lähitulevikus tagasi saada 40 miljonit tonni transiidikaupa," lausus ta.

Paviljoni rahastab osaliselt EAS. Samas leidub ka neid, kes ei näe mingit mõtet sellisel messil osaleda.

Skinest Raili nõukogu esimees Oleg Ossinovski tõi näite, et kui firma müüb tualettpaberit, on tal vaja end reklaamida, näitamaks, et tema toode on teistest parem või et seda saab nüüd osta. "Aga kui ennast reklaamib raudtee- või kaubaveofirma ning see ettevõte teatab, et "me oleme olemas ja toome teile kaupa", siis kõik ju niigi teavad, et nad on olemas ja toovad kaupa. Ma arvan, et see on maksumaksjate raha raiskamine," lausus ta.

Messil osalejad ei ole muidugi sellega nõus. Nende unistus on olla sild Hiina ja Euroopa vahel.

"Kolm Balti riiki peavad jõud ühendama, et püüda koos arendada uut Siiditeed. Balti riigid eraldi on hiinlaste jaoks natuke väikesed, kuid koos on meie šansid paremad," tõdes Birov.

Oleg Ossinovski suhtus ka sellesse plaani kriitiliselt ja ütles, et ei usu kaubaveosse, mis tuleb Hiinast läbi Eesti.

"See on vastuolus geograafilise loogikaga. Siiditeest rääkides oleks loogiline, kui kaup liiguks läbi Valgevene Poola suunas, kuid mitte läbi Eesti," põhjendas ta.

Transiidimess jätkub ka kolmapäeval ja neljapäeval.

Toimetaja: Karin KoppelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: