Amet jätab Kristiines punase fooritule eiramise testi tulemused saladuseks

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Liikluskaamera Kristiine ristmikul. Autor/allikas: Martin Dremljuga/ERR

Maanteeamet testis 18. aprillist nädala jooksul Tallinnas Kristiine ristmikul kiiruskaamerate keelava fooritule eiramise automaatkontrolli, kuid jätab testperioodi tulemused saladuseks.

Maanteeameti liikluskorraldusvahendite haldur Krisela Uussaar ütles ERR-ile, et amet ei avalda testperioodi tulemusi, sest avalikkust on teavitatud, et tegemist on testperioodiga ning rikkumiste arv ei pruugi vastata tegelikkusele.

"Lisaks ei ole politsei antud juhtumeid menetlenud. Seega ei saa ühegi juhtumi kohta öelda, et juhtumi salvestisel on rikkumine fikseeritud," märkis ta.

Uussaare sõnul oli testperioodi eesmärk keelava fooritule eiramise automaatkontrolli seadistus- ja häälestustööde kontrollimine ja vajadusel lõpetamine.

"Ühtegi trahviteadet välja ei saadetud ja rikkumisi ei menetletud," ütles Uussaar.

Testperioodi jooksul fikseerisid seadmed ainult punase tulega stoppjoone ületanud sõidukeid.

"Tallinnas asuvad Tallinna linnale kuuluvad seadmed, mis on maanteeametile tasuta kasutamiseks üle antud. Maanteeamet kohalike omavalitsuste teedele seadmeid ei paigalda," ütles ta.

Kristiine ristmikule paigaldatud kaks kiiruskaamerat varustati lisafunktsiooniga, mille abil sai lisaks kiirusele automaatselt tuvastada ka keelava fooritulega ristmikule sõitjaid.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: