Meedia: Rootsi Akadeemia skandaaliga seotud mees ahistas ka kroonprintsessi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Rootsi kroonprintsess Victoria ja kultuuritegelane Jean-Claude Arnault. Autor/allikas: Scanpix Scand

Rootsi Akadeemia skandaali peamiseks põhjuseks olnud prantslasest kultuuritegelase ja ärimehe Jean-Claude Arnault' kohta jõuab avalikkuse ette üha problemaatilisemaid asjaolusid.

Kui varem on meest seksuaalses ahistamises või ründamises süüdistanud 18 naist, siis nüüd kirjutab ajaleht Svenska Dagbladet, et Arnault on vähemalt ühel korral ahistanud ka Rootsi kroonprintsess Victoriat, vahendas Helsingin Sanomat.

Ajalehe kolm anonüümseks jäänud allikat selgitasid, et ahistamisjuhtum leidis aset aastaid tagasi Rootsi Akadeemia üritusel Stockholmis Djurgårdenis. Lehe andmetel seisnes ahistamine selles, et Arnault pani oma käe kroonprintsessi istmikupiirkonda.

Sama väite esitas oma allikale tuginedes ka Rootsi ringhääling SVT.

Kirjandusprofessor Ebba Witt-Brattström ütles SVT-le, et juhtumit nägi pealt mitmeid inimesi, sealhulgas kuningas Carl XVI Gustaf.

"Olukord oli väga ebameeldiv, kuid tema (kroonprintsess Victoria - Toim.) adjutant sekkus olukorda ja lükkas mehe käe eemale," meenutas Witt-Brattström.

Arnault' advokaadi Björn Hurtigi sõnul lükkab mees nii selle kui ka varasemad süüdistused tagasi. Advokaadi kinnitusel peab tema klient süüdistusi pahatahtlikeks kuulujuttudeks, mille eesmärgiks on tema maine rikkumine.

Samas kinnitavad kaks teineteisest sõltumatut allikat Svenska Dagbladetile, et Rootsi Akadeemia endist juhti Horace Engdali oli kutsutud üles rakendama meetmeid, et kroonprintsess Victoria ei jääks kunagi Arnault'ga kahekesi. Nimetatud üleskutsed tehti seoses 2006. aasta lõpus toimunud Rootsi Akadeemia ametliku kogunemisega.

Rootsi kuningapalee ei soovinud teemat Svenska Dagbladetile kommenteerida.

Ajaleht Dagens Nyheter avaldas eelmise aasta novembris pika uudisloo, milles 18 naist rääkis mõjukast kultuuriinimesest - siis veel varjunimega Kulturprofilen mainitud mehest - kes oli aastaid naisi seksuaalselt ahistanud ning lisaks vägistanud või üritanud vägistada.

Peagi sai avalikkuses kinnitust, et jutt käib Jean-Claude Arnault'st, kes on nüüdseks juba endise Rootsi Akadeemia liikme Katarina Frostensoni abikaasa.

Kuigi Arnault lükkas kõik süüdistused tagasi, jätkas skandaal laienemist - meest süüdistavaid naisi kerkis veel esile ja osa neist on praeguseks esitanud politseile ka ametlikud kuriteoteated. Politsei alustas juurdlust eelmise aasta detsembris.

Lisaks Frostersonile lahkus Nobeli kirjanduspreemiat jagavast Rootsi Akadeemiast skandaali tõttu veel liikmeid.

Samuti polnud väidetavad seksuaalsed rünnakud ainus teema, milles Arnault'd süüdistati. Väidetavalt on ta ka Nobeli kirjanduspreemia laureaatide nimesid enne õiget aega lekitanud.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: