Adidase Nõukogude Liidu sümboolikaga riideid tabas kriitikalaine ({{commentsTotal}})

Vasakul Adidase Nõukogude Liidu sümboolikaga toode, paremal Twitteri-kasutaja Ievgen Olefirenko irooniiline fototöötlus.
Vasakul Adidase Nõukogude Liidu sümboolikaga toode, paremal Twitteri-kasutaja Ievgen Olefirenko irooniiline fototöötlus. Autor/allikas: Twitter/Ievgen Olefirenko

Saksamaa spordirõivaste tootjat Adidas tabas kriitika ja veebikampaania pärast seda, kui firma lasi suvel Venemaal toimuva jalgpalli MM-i eel välja ka spordidressi, mille peal on kirjas Nõukogude Liitu tähistav lühend USSR ja millel on kujutatud ka sirbi ja vasaraga sümboolika.

Adidase veebilehe kohaselt on 90 USA dollarit kleit ja sellega koos müüdud jalgpallisärk täpsed koopiad riietusest milles nõukogude sportlased Nõukogude Liidu lõpupäevil 1991. aasta suvel võistlustel (täpsemalt 1991 England Challenge Cup'il - Toim.) osalesid, vahendasid Kyiv Post ja Unian.

Firma kinnitusel pandi selline toode müügile kui retrohõnguline moetoode, kuid veebis on see samm saanud naeruvääristamise ja terava kriitika osaliseks ning seda tähistatakse ka hashtagiga #stopadidas. Kriitikud andsid oma pahameelest teada ka Adidase sotsiaalmeediakontodel.

Eriti intensiivset kampaaniat alustati sellel teemal näiteks Ukrainas. Muuhulgas tuuakse välja see, et uus toode saabus müügile ajal, kui üha rohkem kutsutakse üles Venemaal toimuvat MM-i Kremli rahvusvahelise käitumise tõttu boikoteerima.

Ka Leedu välisministeerium pidas tuntud spordifirma sellist sammu üllatavaks.

Mõned Twitteri-kasutajad on aga Saksa firmale soovitanud luua terve kataloog totalitaarsete režiimide toodetega ning kindlasti mitte unustada ka Natsi-Saksamaa sportlikku minevikku. Twitteri-kasutaja pakkus Ievgen Olefirenko pakkus Photoshopi abil isegi Adidasele ideid tulevasteks toodeteks.

Tundub, et kampaania on praeguse seisuga vilja kandnud, sest varem jagatud linkide alt Adidase veebilehtedelt enam neid Nõukogude sümboolikaga tooteid ei leia. Samas on need endiselt müügil teistes veebipoodides ning Adidase veebilehtedel olnud pilte saab leida ka Google'i veebipuhver.

Toimetaja: Laur ViirandHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: