Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Afganistanis osalevate tegevväelaste päevaraha suureneb

Eesti kaitseväelased.
Eesti kaitseväelased. Autor/allikas: Riigikantselei

NATO väljaõppe- ja nõustamismissioonil Afganistanis osalevate tegevväelaste päevaraha suureneb, samuti määrab kaitseminister päevaraha Prantsusmaa juhitud sõjalisel operatsioonil Malis osalevatele tegevväelastele.

Afganistani missiooni peakorteri staabikomponendis Kabulis vanemstaabiohvitseri teenistusülesandeid täitva kaitseväelase päevaraha koefitsient suureneb 1,9-lt 2,3-le. Jalaväerühma päevaraha koefitsiendina näeb määrus ette 2,8 ning rahvusliku toetuselemendi koefitsiendina 2,4.

Päevaraha suurus, mis koefitsiendiga korrutatakse, on 32 eurot.

Kaitseväe jaoks tähendab see 1,14 miljoni euro suurust lisakulu aasta kohta.

Teise muudatusena alustab kaitsevägi 2018. aasta keskpaigast jalaväerühma suuruse üksusega panustamist Prantsusmaa juhitavale sõjalisele operatsioonile Barkhane Malis.

Gao piirkonnas asuvas prantsuse relvajõudude baasis jalaväerühma kooseisus teenistust alustavate kaitseväelastele päevaraha koefitsiendiks määrab kaitseminister 2,8 ning toetuselemendi liikmete ja vanemstaabiohvitseri koefitsiendiks 2,6. See võtab kaitseväe eelarvest aastas 1,53 miljonit eurot.

Koefitsiendi määramist otsutab vastav komisjon, mis lähtub ettepanekutest, milleni on jõutud analüüsides rahvusvahelise sõjalise operatsiooni piirkonna julgeolekuolukorda, klimaatilisi ning sanitaar- ja epidemioloogilisi tingimusi, samuti üksuse ja tegevväelase ülesannete iseloomu, võimalikku tegevuse intensiivsust ja lahinguoperatsioonidel osalemise sagedust, sealhulgas selle vaimset ja füüsilist mõju ning olmetingimusi.

Hinnang rahvusvahelise sõjalise operatsiooni piirkonna tingimustele tugineb luureandmete analüüsile ning võrdlusele Kaitseväe seniste operatsioonide iseloomu ja piirkondadega.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: