Tamme-Lauri tamme tõrudest kasvatatud istikutest rajati allee ja tammik ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Võrumaal istutati Tamme-Lauri tamme juurde viiva tee äärde tammealle ja rajati tammik. Maase pandi üle 100 istiku, mis kõik on kasvatatud Tamme-Lauri tamme tammetõrudest.

Lisaks sellele, et Tamm on üks Eesti levinumatest perekonnanimedest, on see läbi aegade olnud eestlastele tugevuse ja kestvuse sümbol. Nii ka Eesti vanim puu - Tamme-Lauri tamm, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Sellelt võimsalt tammepuult korjatud tammetõrud saavad nüüd ka ise sama suureks kasvada.

"Tamme kasvatamine on piisavalt raske. Tal on nii palju vaenlasi, et hiired söövad tõrud ära alguses ja siis tulevad jänesed ja kitsed hakkavad kärpima. Asi läks korda ja tammed maha istutatud," selgitas Riigimetsa Majandamise Keskuse (RMK) Võrumaa metskonna metsaülem Agu Palo.

Tammiku ja allee istutajaid tuli kokku koguni nii palju, et istutamiseks plaanitud kahe tunni asemel said 130 tammepuud mulda kolmveerand tunniga.

"Rahvast on palju ja puud olid juures, näidati, kuidas alguses teha. Ei olnud hullu, kiiresti läks. Lapsed olid hästi usinad tegema," ütles istutaja Annika.

"Enne paned juured lahti, et ta paremini hargneks laiali, et ta paremini kasvama läheks. Siis ajad selle mulla sinna sisse, sõtkus ümberringi tugevaks, siis valad vett, umbes 10 liitrit vähemalt - nii ma kuulsin ühe RMK töötaja käest," kirjeldas istutaja Tuuli.

"Meie moto oli, et töö kiire ja enam-vähem korralik," märkis istutaja Robert.

Tamme-Lauri tammetõrudest istutatud tammik on üks paljudest tammikutest, mis Eesti Vabariigi 100 sünnipäeva puhul igasse maakonda istutatakse.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: