MTA sai mehelt kätte suure koguse erinevaid narkoaineid ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: MTA

Maksu- ja tolliameti (MTA) uurimisosakonna töötajad pidasid aprilli lõpus Tallinnas kinni mehe, kellelt leiti üle 1,5 kilo amfetamiini, ligi 500 grammi kokaiini ja 70 grammi ecstasyt.

MTA uurimisosakonna narkotalituse juhi Raul Koppelmaa sõnul viitavad siiani kogutud tõendid, et kahtlustatav Janek võis suures koguses narkoaineid omandada edasimüümise eesmärgil.

"Nimelt leiti kahtlustatava kinnipidamisel tema valdusest ja seejärel tema elukoha läbiotsimisel erinevaid narkootilisi aineid kümnete tuhandete eurode väärtuses. Sellest võib järeldada, et tegemist ei ole n-ö tänavamüüjaga, vaid kellegagi, kes suutis varustada narkootikumidega tuhandeid inimesi," lisas Koppelmaa.

Riigiprokurör Vahur Verte selgitas, et Janek on varasemaltki õiguskaitseasutuste huvi all olnud.

"Janek tabati käitlemast arvestatavat kogust narkootikume vaid poolteist aastat pärast vanglast vabanemist. See näitab prokuratuuri hinnangul ilmekalt, et varasematest karistustest pole ta õigeid järeldusi teinud ning seetõttu taotles prokuratuur ta vahistamist," ütles Verte.

Harju maakohus nõustus prokuratuuri taotlusega ja võttis mehe vahi alla.

Kriminaalasja uurib maksu- ja tolliamet ning uurimist juhib riigiprokuratuur.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: