Saarlased rajasid EV 100 tammiku Panga panga parklasse ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Saarlased istutasid oma Vabariigi sajandaks sünnipäevaks mõeldud tammiku Panga pangal olevasse autode parklasse. Ja et kõik puud sellele platsile ära ei mahtunud, tahetakse saarele istutada veel lisaks kolm tammikut erinevatesse ilmakaartesse.

Pisut enam kui 1000 ruutmeetril oli eelmisel nädalal juba ettevalmistatud küll 91 istutusauku, aga pärast asjatundjatega konsulteerimist otsustati istutada siiski 25 tamme, kuna puudevahelised kaugused oleksid 90 tamme puhul jäänud kohati ainult 2,5-meetriseks.

Bioloog Tõnu Talvi leiab, et sellisesse kohta ja sellisel kujul saarlaste väärika esindustammiku rajamine pole sobilik.

"Asfalteeritud parkla keskel olevale muruplatsile 100 tammetaimekese panemine on sellise väärika idee, nagu on EV 100 tammikud, mõnitamine," ütles keskkonnaameti looduskaitse peaspetsialist Talvi.

Kui selgus, et Panga parkimisplatsile 100 tamme ei mahu, otsustas vald, et saarlased lahendavad asja teisiti ja teevadki Saaremaale hoopis neli tammikut, igaüks veerandsaja tammega igasse ilmakaarde.

Toimetaja: Priit LutsHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: