Chuck Palahniuk on kirjandusagentuuri raamatupidaja tõttu "pankroti äärel"

Kirjanik Chuck Palahniuk (paremal).
Kirjanik Chuck Palahniuk (paremal). Autor/allikas: C20TH FOX/Twentieth Century Fox/Scanpix

Kirjanik Chuck Palahniuk, kes on muuhulgas kirjutanud raamatu "Kaklusklubi" ("Fight Club"), on enda sõnul pankroti äärel, kuna teda esindava kirjandusagentuuri raamatupidaja vahistati 3,4 miljoni dollari omastamise eest ettevõttest.

Kirjandusagentuuri Donadio and Olson raamatupidja Darin Webb mõisteti mai keskel süüdi "kirjandusagentuurilt raha välja petmises ajal, kui ta oli agentuuri raamatupidaja, pöörates enda kasuks raha, mis kuulus agentuurile ja selle klientidele," vahendab The Guardian süüdistust.

Süüdistuse järgi tunnistas Webb videointervjuus, et ta koostas igakuiseid fiantsaruandeid ja saatis agentuuri klientidele e-kirju, mis sisaldasid valeinfot, et panna toime varguseid.

Palahniuk on üks paljudest kuulsatest kirjanikest, keda agentuur esindab – teiste seas on ka näiteks "Ristiisa" autor Mario Puzo ja Studs Terkel. Palahniuk on varemgi öelnud, et tema sissetulek on viimastel aastatel kahanenud – ta on nimetanud erinevaid põhjuseid, sealhulgas piraatlust ja probleeme kirjastajaga.

Hiljuti on Palahniuk tunnistanud, et tema "sissetulekunire on lõppenud" ja raha raamatute, sealhulgas "Kaklusklubi 2", eest "ei paista kunagi saabuvat." Ta arutles, kas raha on varastatud, kuid veenis end, et "ta peab olema hull", kuni uudis raamatupidaja tegevusest sai avalikuks.

"Kõik mu autoritasud ja ettemaksed ja filmitasud, mis olid kogunenud mu autorikontole või olid jäänud viibima kuhugi pangandustorusse, olid kadunud. Pauh. Ma ei suuda isegi pakkuda, kui palju sissetulekuid. Keegi tunnistas videos, et ta oli tegelenud varastamisega. Ma ei olnud hull," kirjutas Palahniuk avalduses oma veebilehel.

"See sündmuste ahel on viinud mind laostumise äärele," jätkas Palahniuk ning lisas, et samas on ta rikas sõprade ja lugejate poolest, kes tõttasid talle appi. "Miinuspoolel on pikk kohtuprotsess kaheldava tasuga. Plusspoolel, ma ei ole hull. Nagu pole ma ka üksi."

Webbi väidetavad süüasjad tulid ilmsiks, kui anonüümne autor ei saanud 200 000 dollari suurust oodatud tasu ning uuris raamatupidajalt korduvalt, kuhu palk on jäänud. 2017. aasta novembrist kuni 2018. aasta märtsini saatis Webb autorile e-kirju valeselgitustega, miks ta pole veel saanud raha, mida agentuur talle võlgneb. "Tõeselt ja faktiliselt ei saanud autor tasu, sest Webb oli kasutanud raha enda kasuks," seisab süüdistuses.

Webb on praegu vahi all.

Toimetaja: Anette Parksepp

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: