Kadrioru pargivaht lubas suhtlusstiili parandada ({{commentsTotal}})

Kadrioru park.
Kadrioru park. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Kadriorus pargi kodukorra eirajaid korrale kutsuva pargivahi suhtlusstiil on kohalike hinnangul olnud vahel liiga järsk, nüüd aga leppis Kadrioru selts temaga kokku, et kohalikud üritavad kehtestatud reeglitest kinni pidada ning pargivaht omaltpoolt pehmemalt käituda.

ERR kirjutas mai keskpaigas, kuidas Kadrioru kodukorra rikkujaid kutsub korrale aktiivne pargivaht. Tema suhtlusstiili kohta võib kohalike elanike sotsiaalmeedia grupi postitustest lugeda mitmeid kriitilisi hinnanguid, kuid nüüd teatas Kadrioru selts, et nädala eest võtsid nad ühendust pargi juhtkonnaga ning seltsi esindaja kohtus esmaspäeva õhtul pargivaht Viktoriga.

"Arutasime olukorda ja põhjuseid ning leppisime kokku, et püüame edasi sõbralikult ja üksteist arvestades minna. Et pargivaht püüab muuta oma inimestega suhtlemise stiili, aga eriti kohalikud võiksid arvestada ka näiteks sellega, et pallid ja koerad Luigetiigi ümbrusesse ei sobi, küll aga on oodatud teisele poole Weizenbergi tänavat Narva maantee/Pirita tee poolsesse otsa ja ülemisele ringile," kirjutas selts sotsiaalmeedias.

Seltsi teatel tehakse vaherahu suve lõpuni ja hinnatakse siis olukorda uuesti.

"See ei tähenda, et põhjendamatut ebaviisakust või agressiivsust rahulik pargikülastaja taluma peaks, aga pargivahilt on lubadus, et ta püüab oma tööd pisut pehmemate ja inimlikumate vahenditega teha. Töö on kahtlemata raske, selles ei kahtle," tõdes selts.

Kadrioru pargi direktor Ain Järve ütles ERR-ile, et tema isiklikult pole seltsiga pargivahi teemal suhelnud, kuid pargivaht on lubanud, et käitub väga korralikult.

Kodukord näeb ette, et Kadrioru pargis ei tohi muu hulgas lilli murda, prügi maha visata või alkoholi tarvitada, kuid seal on keelatud viibida ka palja ülakehaga või aluspesuga, ilma rihmata koera jalutada, linde toita ja lõket teha. Pargis tuleb alluda selle töötajate ja pargivahtide korraldustele.

Toimetaja: Karin KoppelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: