Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Turu linn ei võta siiski kasutusele sooneutraalset bussikaarti

Föli-bussides kasutusel olev kaart.
Föli-bussides kasutusel olev kaart. Autor/allikas: Sannimari Lehtilä/Yle

Soomes asuva Turu linna piirkondlik ühistranspordisüsteem Föli ei kavatse vähemalt esialgu kasutusele võtta sooneutraalseid bussikaarte.

Föli juht Sirpa Korte selgitas Ylele, et hetkel pole veel valmis analüüs selle kohta, kuidas mõjutaks see samm ühistranspordi graafikut ning kui palju see maksma läheks.

Korte sõnul eeldaks sooneutraalne bussikaart ka senise kontrollsüsteemi muutmist ning hetkel on sugu esimene asjaolu, mille abil saab bussijuht märgata bussikaardi selget väärkasutamist.

Sooneutraalsete bussikaartide kasutuselevõtt tähendaks ka seda, et soodustingimusi kasutavad reisijad peavad olema valmis ka kontrolli ajal oma isikut tõendama. Seni pole isikut tõendavat dokumenti bussikaardi kontrollimisel nõutud.

Turu piirkonna ühistranspordis olnud seni kasutusel bussikaart, kuhu on märgitud ka selle omaniku sugu. Bussikaardil märgitud sugu saavad oma aparaatidega näha Turu Föli-busside juhid ja piletikontrolörid ning selle eesmärgiks on takistada kaartide võimalikku väärkasutamist.

Arutelu sooneutraalse bussikaardi teemal sai alguse käesoleva aasta kevadel, kui üks Turu piletikontrolör küsis roosat riietust kandnud lapselt tema soo kohta.

Veel kevadel arvas Korte, et sooneutraalsed bussikaardid võiks juba sel suvel kasutusele võtta.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: