ERR Moskvas: MM-i üks tähtsamaid väljakutseid on julgeolek

Foto: ERR

Venemaa valmistub jalgpalli maailmameistrivõistlusteks. Moskvas leidis pühapäeval aset fännide ala avamistseremoonia.

Võimude üks tähtsamaid väljakutseid on julgeolek: osalejate ja jalgpallisõprade turvalisus, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Lužniki staadionile on parim vaade teiselt, kõrgemalt Moskva jõe kaldalt. Seal asubki ametlik fännide ala koos viie hiigelekraaniga, millel need, kes ei saanud pileteid staadionile, võivad mänge tasuta vaadata. Viimased viimistlustööd lõppesid alles pühapäeva hommikul. Staadion ise on aga ammu valmis.

Mida lähedamale staadionile minna, seda rohkem on näha politseinikke. Kui palju korrakaitsjad aga võiks olla staadionil sees, seda politseijuhid ei avalikusta.

"Meie staadionid on varustatud kõige uuema tehnoloogiaga ja iga rikkumist on võimalik fikseerida online-režiimis. Need, kes on varem vahele jäänud tõsiste korrarikkumistega staadionitel, ei ole tõenäoliselt fännipassi saanud," selgitas politsei kindralmajor Aleksei Gussev pressikonverentsil.

Fännipassid, ilma milleta staadionile ei saa, on saanud juba ligi miljon fänni Venemaalt ja välismaalt.

Vene politsei hakkab aga valvama olukorda koos oma kolleegidega välismaalt.

"Me avame rahvusvahelise politseikoostöö keskuse, kus võtame vastu üle 150 politseiniku kõigist riikidest, kes MM-il osalevad. Kuid välisriikide politseinikud ei istu ainult selles keskuses, nad hakkavad käima ka linnades, kus nende võistkond mängib," märkis Gussev.

Mängud toimuvad üheteistkümnes Venemaa linnas. Nendes on linnavõimud oma territooriumi puhastanud isegi hulkuvatest koertest, arvatavasti selleks, et nad külalisi ei hammustaks. Esimene mäng Venemaa ja Saudi Araabia meeskonna vahel toimub 14. juunil Lužniki staadionil.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: