Raatuse kooli moodne välimus muudab ka õppetööd

Foto: Ove Maidla

Kui varem oli Tartu Raatuse koolil klassikaline nõukogudeaegne koolimaja, siis sügisel astuvad lapsed täielikult renoveeritud Eesti ühte nüüdisaegsemasse koolimajja. Maja uhke kuub muudab ka õppetöö sisu.

Esmaspäeval pidas Tartu Raatuse kooli pere õppeaasta lõpuaktuse oma koolimajast viie kilomeetri kaugusel ajutisel lasteaia pinnal. Sinna kolis kool aasta tagasi ümber, et tänavu sügiseks koolimaja täielikult korda saaks teha, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Mõne kuu pärast saavadki lapsed koolitööd alustada Eesti ühes moodsamas koolimajas.

Õpilased loodavad, et uus maja on parem kui eelmine ning et see on ruumikas. Samuti ootavad nad uuest hoonest turvatunnet.

Uues koolimajas on liuglevad klasside seinad, mis samaaegselt toimivad ka puutetundliku tahvlina. Vanast majast on uuendatud koolimajas alles vaid vahelaed ja postid.

Koolimaja uue ja uhke välimusega peab aga kaasas käima ka õppetöö sisu.

"Me oleme harjunud kooli nägema sellisena, et keskel on koridor ja kahel pool on klassid. Me võtsime koridorid ka kasutusse. See on selline uus metoodika, mida nimetatakse avatud õpperuumi metoodikaks, kus korraga võib olla mitu klassi, mitu õpetajat. Me saame hästi palju mobiilselt inimgruppidega manööverdada. Ja kui me tõmbame vaheseinad lahti, teeme ruumi suuremaks, kui on vaja, teeme väiksemaks. Me saame hästi mobiilselt toimetada seal," kirjeldas Raatuse kooli direktor Toomas Kink.

Avara koolimaja kõrvale kerkisid ka jalgpalliväljak, palliplatsid ja muud spordirajatised.

Tartu Raatuse kooli maja uuendamine läks maksma ligi kaheksa miljonit eurot.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: