Gaudeamuse rongkäik sulgeb Tartu ülikooli peahoone ümbruses liikluse ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Autor/allikas: Talis Tamm

Pühapäeval kogunevad Tartus toimuva Gaudeamuse üliõpilasfestivali rongkäiku tuhanded Eesti, Läti ja Leedu tudengid ning seetõttu on ülikooli peahoone ümbrus kell 14–15 liiklusele suletud.

Lauluväljakule suunduvat laulupeorongkäiku on selle korraldaja Jüri Kulasalu sõnul kõige parem jälgida Jakobi mäelt, kust avaneb vaade keerukohale Laialt tänavalt Jakobi tänavale ja peoliste liikumisele pikki Kreutzwaldi tänavat.

Umbes tunni ajal jooksul kell 14.50–15.50 ei pääse rongkäigu liikumise tõttu Laialt tänavalt Jakobi mäkke ning pikki Kreutzwaldi tänavat Tallinna suunas linnast välja ja Tallinna suunast linna sisse.
Rongkäigu ees ja taga sõidavad politsei saateautod. Suurematel ristumistel kasutatakse liikluse reguleerijaid ja julgestajaid. Niipea kui rongkäik möödub, avatakse järjest tänavalõike alates Laiast tänavast kuni Tuglase tänavani.

Korraldajad soovitavad parima festivalielamuse saamiseks pealtvaatajatel etenduspaikadesse kohale tulla juba varakult, et mitte sattuda oma sõidukiga liikuma rongkäigu ajal.

Kõige parem viis festivali ajal liiklemiseks on siiski jalgsi või rattaga. Gaudeamus on festivali ajaks avanud ka spetsiaalse rattarendi.

Avatud on laululavatagune parkla, kuhu pääseb Herne tänava kaudu. Buss number 6 teenindab kuni lauluväljaku parklani – sinna on rajatud ajutine bussipeatus ning sealt pöördub buss läbi Herne tänava linna tagasi.

Rahvusvaheline üliõpilaste laulu- ja tantsufestival Gaudeamus algas reedel ja lõpeb pühapäeval. Suurüritusel esineb ligi 4500 lauljat, tantsijat ning muusikut kogu Baltikumist.

Toimetaja: Marek Kuul

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: