ERR Riias: Lätis algas laulu- ja tantsupidu

Foto: Reuters/Scanpix

Riias algas Läti juubeliaasta üks olulisemaid üritusi: 26. laulu- ja 16. tantsupidu.

President Raimonds Vejonis märkis pidulisi Vabadussamba juures rongkäigule saates, et laulupeotava on lätlasi üle kogu maailma alati liitnud, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Esimese laulupeorongkäigu ajal tundis rahvas, et sammub oma riigi heaks. Üle aegade ja põlvkondade oleme edasi kandnud kõige kallimat - oma laulu, tantsu ja vabadust," sõnas riigipea.

Nädala jooksul toimub Riias üle 60 ürituse, kulminatsiooniks on järgmisel pühapäeval Metsapargi estraadil toimuv suurkontsert "Tähtede tee".

Läti juubeliaasta laulu- ja tantsupidu on koht, kus osaleja või pealtvaatajana tahaks osaleda enamik lätlasi. Meie-tunnet, mis siin tekib, ei asenda miski muu.

Peopiletitele joosti tormi. Õnneks on neile, kes pääsmeist ilma jäid, nädala jooksul ka palju tasuta üritusi.

"Lätis on tavapäraselt nii lauljail kui ka tantsijail oma suurepärased kontserdid. Tantsupidu kannab tänavu nime Maarjamaa ja Tähtede tee on Metsapargi suurel estraadil toimuv kontsert, kus esinevad koos koorid, osalevad tantsijad, kandleansamblid ja puhkpilliorkestrid," selgitas laulu- ja tantsupeo peakorraldaja, Läti rahvusliku kultuurikeskuse juht Signe Pujate.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: