Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Eestis pole puuetega inimestele purjetamise õpetamiseks spetsiaalseid paate

Juba kolmandat aastat on töös projekt "Erilised purjetajad", mille käigus antakse puuetega inimestele purjetamistunde. Spetsiaalseid paate erivajadustega inimestele aga pole.

Treener Peeter Siniväli aitab Tallinnas puuetega inimestel proovida purjetamist entusiastide laenuatud katamaraanil. Puuetega inimestele kohandatud paate avalikuks kasutuseks Eestis lihtsalt pole, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Umbes 6000 euroga me saaksime mingi vastava paadi, et ei peaks pabistama ja muretsema ning kogu aeg kummikaga kõrval olema, et inimesed saaksid ise tegeleda ja edasi areneda ja niimoodi maailmatasemele välja," rääkis projekti "Erilised purjetajad" juht Külli Haav.

Projekti raames on kolme aasta jooksul 160 korda erinevates linnades läbi viidud proovitunde ning liikumis-, nägemis- või kuulmispuudetaga meeste ja naiste ning laste huvi on olnud suur.

Spetsiaalselt neile kohandatud paadiga seilamine teeks asja muidugi lihtsamaks, sest siis oleks neil paadis liikuda ja kõikide otstega toimetada palju kergem.

"Kui on käed terved, siis on asi lihtsam, kui käed kehvad, siis peab kõik oma järgi ära sättima. On olemas igasuguseid abivahendeid, kuni niimoodi, et tõesti Stephen Hawkinkingu sugune vend on võimeline purjetama. Sellised asjad on välja mõeldud," ütles parapurjetaja Peep Krusberg.

Eestis on 153 000 puudega inimest.

Parapurjetamise, just sobilike kohandatud ja mitte ümber minevate paatide hankimise tarbeks saab annetada eraldi kontole: Eesti Jahtklubide Liit EE302200221001102304 märksõnaga "parapurjetamine".

Järgmine suurem üritus, kus puuetega inimesed saavad purjetamist proovida, on 11. augustil kell 17 Kuressaare Merepäevadel Kuressaare jahisadamas.

Vanuselisi piiranguid erivajadustega inimestele osalemiseks ei ole, tähtis on end registreerida.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: