Politsei on liiklust jälgimas tavapärasest rohkem ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Politsei on oma lubadustest kinni pidanud ja patrullib liikluses tavapärasest tihedamini. Kuigi politsei teatab ette, kus ja millal liiklusreide tehakse, tabasid korrakaitsjad nädalavahetusel 550 kiiruseületajat, neist pool Harjumaal. Pühapäeval kõrvaldati liiklusest 38 alkoholi- või narkojoobes autojuhti.

Kogu augustikuu tegeleb politsei esmajärjekorras liiklusjärelevalvega ja eelkõige kiirusemõõtmisega, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Põhja prefekti Kristian Jaani kinnitusel on tegemist kiire, kuid lühikese mõjuga. Plaanitavad õigusloomemuudatused peaks liikluse rahustamiseks tagama püsivamad lahendused.

Terve rida politseitöötajaid tegelebki nüüd päevast-päeva kiiruse mõõtmisega ja väljakutsetest vabal ajal teeb sama tööd ka Harjumaa 80-100 patrulli.

"Unarusse ei jää midagi, aga ajaline mõõde on kindlasti olemas. Ükski väljakutse ei jää teenindamata, kus on ohus inimese elu ja tervis või vara on vahetus ohus. Loomulikult kõik need väljakutsed teenindatakse ja alati kiiresti," märkis prefekt Jaani.

Nädalavahetuse markantsemad näited olematust liikluskultuurist on need, kus politsei tabas Jõelähtme vallas auto, mille kiirus oli tõusnud 180 kilomeetrini tunnis ja kus ühes väikeses Harjumaa külas juhtis metsaveoautot purjus juht.

Oma osa nukrale statistikale, ehk 550 protokollile kiiruse ületamise eest, lisasid mitmed rahvarohked sündmused - Ironman, Augustibluus, Hip-hopi festival ja Intsikurmu festival. Viimati mainitud kohast lahkudes istus napsisena rooli 10 inimest.

Täpsem analüüs, mis muudab inimesed sel suvel liikluses nii pööraseks, seisab veel ees, aga ütlusel "peast soe" on otsene seos erakordselt kuuma suvega.

"Mida meie patrullid tunnevad trassidel, on see, et kui Tallinnas on autojuhid pikka aega veetnud pidevas ummikus ja ta lõpuks pääseb maanteele, siis tema jalg kipub gaasi põhja vajutama, ehk siis pääses suurest kitsikusest ja nüüd näeb kaht või kolme rida ühes suunas ja kipub vajutama liiga palju. Ja nagu ma ütlesin, et kuum ilm muudab inimesed impulsiivsemaks, seal on reaalsed uuringud taga," nentis Jaani.

Narvas suri esmaspäeva hommikul terviserikke tõttu teelt välja sõitnud auto juht. Senistel andmetel hakkas 61-aastasel autojuhil sõidu ajal halb ja ta kaotas auto üle kontrolli ning ta sõitis vastu puud. Juht suri sündmuskohal, kaasreisija, 61-aastane naine viga ei saanud.

Toimetaja: Laur ViirandHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: