Ravikindlustuseta inimeste arv väheneb aasta-aastalt ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Haiglavoodid.
Haiglavoodid. Autor/allikas: Andres Tennus, Tartu ülikool

Kui 2014. aastal oli Eestis ligi 85 000 ravikindlustuseta inimest, siis selle aasta alguseks oli see arv langenud 78 000-ni. Samas ei ole haigekassal andmeid, mis põhjustel need inimesed kindlustuseta on jäänud.

Eestis oli nelja aasta eest 1,315 miljonit elanikku, kellest ravikindlustus puudus 84 616 inimesel. Tänavuse aasta 1. jaanuari andmete järgi oli Eesti rahvaarv kasvanud 1,319 miljonini, samas oli ravikindlustuseta inimeste hulk kahanenud 78 206-ni.

See tähendab, et nelja aasta eest oli kindlustamata 6,4 protsenti rahvastikust, praeguseks on selliseid inimesi aga 5,9 protsenti.

Kindlustatuid oli nelja aasta eest 1,231 miljonit ja tänavu jaanuari hakul 1,240 miljonit.

Haigekassa tervise edenduse ja kommunikatsiooni talituse peaspetsialist Vivika Tamra kinnitas ERR-ile, et kindlustamata inimeste arv on ajas langenud. Samas märkis ta, et see arv muutub iga päev ning millised on peamised põhjused, miks inimesed kindlustuseta jäävad, ei oska haigekassa öelda.

"Kindlasti moodustavad siin olulise osa need inimesed, kes on töötud, aga ei ole ennast näiteks töötuna arvele võtnud," tõi ta välja.

Lisaks ei ela paljud rahvastikuregistris olevad ravikindlustuseta inimesed Tamra sõnul tegelikult Eestis või on siit ajutiselt lahkunud, näiteks välismaal õppivad või töötavad noored.

"Samas pole neid inimesi meie rahvastikuregistrist välja arvestatud, seega ei kajasta need numbrid reaalselt nende inimeste arvu, kes täna elavad Eestis, aga ei oma ravikindlustust," rõhutas ta.

Lisaks töötavatele inimestele on ravikindlustus tagatud ka näiteks lastele, pensionäridele ja töötutele, kes on arvel töötukassas.

Ravikindlustuseta inimesed saavad tasuta üksnes vältimatut arstiabi.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: