Elektrilevi sai Veskimetsas valmis kiire interneti katseprojekti ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Eesti Energia tütarfirma Elektrilevi sai valmis oma kiire interneti katseprojekti Tallinnas Veskimetsas. Selle kogemusega plaanib riigifirma võita 20 miljoni euro suuruse toetuskonkursi, et viia kiire internet hõredalt asustatud piirkondadesse.

Elektrilevi tõi elektripostidele paigutatud fiiberoptilise kaabli kaudu kiire interneti Veskimetsas 130 hooneni. Inimesed saavad ise valida, millise teenusepakkuja käest läbi Elektrilevi kaabli teenuseid osta, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Maksma pidid soovijad kiire interneti eest 240 eurot ja edasi arveldama vaid oma operaatoriga. Ülejäänud osa ühenduse loomise maksumusest plaanib Elektrilevi kokku koguda teenustasudena, mis on suurusjärgus 10 eurot kuus ja mida maksab Elektrilevile internetiteenuse pakkujad.

"Mina fotograafina olin väga rõõmus, sest minu töö eeldab teinekord suurte failide üleslaadimist ja eks kõigi jaoks on aeg raha ja klient ootab asju kiiresti. Loomulikult, kui ma laen gigast faili üles tund aega või üks minut, on seal suur vahe," tõdes Elektrilevi klient Allan Lepikson.

Veskimetsa internetiprojekt on osa Elektrilevi plaanist 20 miljoni euro suuruse toetusega viia kiire internet kodudesse.

"Me oleme selle Veskimetsa piirkonna kogemuse pealt optimistlikud ja kindlasti me valmistame ennast ette minema selle plaaniga edasi," sõnas Elektrilevi juhatuse liige Taavo Randna.

Kiire interneti viimase kilomeetri ehitamise toetuse konkursi tähtaeg on septembri keskpaigas. Kui Elektrilevi peaks selle võitma, näeb sidefirma Telia selles koostöökohta.

"Eriti nendes kohtades, kuhu meie võrk täna ei ulatu ja kuhu me ei plaani ehitada, kasutame hea meelega seda võimalust, et partnerluses Elektrileviga saame oma klientidele ka seal teenust pakkuda," lausus Telia erakliendiüksuse juht Holger Haljand.

Telekommunikatsiooniettevõte Levikom näeb samuti tulevikus võimalikke koostöökohti, kuid peab probleemiks, et Elektrilevi on riigile kuuluv firma.

"Kõige suurem mure on jätkuvalt see riigikapitalismi imbumine sellistele turgudele, kus nii Euroopa Liit kui Eesti vabariik on väga pikka aega teinud suuri pingutusi, et turud liberaliseerida," ütles Levikomi juhatuse esimees Peep Põldsam.

Elektrilevi ise kogub augusti lõpuni inimeste andmeid, kes sooviksid kiiremat internetti. Taotluste alusel hakkab firma tulevikus ka võrke rajama.

Toimetaja: Karin KoppelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: