Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Vene ülikooli skulptuurid said enne vaimulike saabumist riided selga

Riidega kaetud skulptuur Novosibirski ülikoolis.
Riidega kaetud skulptuur Novosibirski ülikoolis. Autor/allikas: news.ngs.ru

Neljapäeval leidis Venemaal Novosibirski linnas aset kummaline juhtum.

Nimelt oli seoses foorumiga "Novosibirsk - piiritute võimaluste linn" saabumas Novosibirski riikliku arhitektuuri- ja disainiülikooli hoonesse Vene õigeusu preestrite delegatsioon. Vahetult enne vaimulike saabumist kaeti aga kellegi korraldusel riidega hoone fuajees asuvad alasti inimesi kujutavad skulptuurid, pärast preestrite lahkumist aga võeti riided kujudelt taas ära, vahendavad veebiportaal NGS ja väljaanne Meduza.

Kuna foorum puudutas kohalikku infrastruktuuri, siis olid preestrid palutud kohale eelkõige seetõttu, et arutada, kuidas rajada kirikute juurde ratastoolide jaoks sobivaid kaldteid.

Pole veel selge, kes otseselt käsu skulptuuride "riietamiseks" andis, kuid üks foorumi korraldajatest selgitas, et seda tehti eesmärgiga vaimulike "tundeid mitte riivata". Hiljem tunnistas kujude kinnikatmist ka ülikooli kantselei, kust täpsemat selgitust siiski ei õnnestunud saada.

Praegusel hetkel pole mingit alust eeldada, et skulptuuride kinnikatmist oleksid nõudnud preestrid ise. Meduza hinnangul on aga ülikooli ettevaatlikkus mõistetav, sest Vene õigeusu kiriku mõjuvõim riigis on tõusuteel ning samuti on plahvatuslikult kasvanud nende kriminaalasjade arv, mida on alustatud nn kaaskodanike usuliste tunnete solvamist käsitleva seadusesätte alusel.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: