Kaktusekollektsionäär on tulekahju järel oma kogu taastamas ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Eelmise aasta veebruaris hävis tulekahjus tuntud aedniku Harri Poomi kaktusekogu, kuid nüüd on Poom kaotusest üle saanud ja uued kaktused koos ühega, mis tulekahju üle elas, kolivad talveks vastvalminud kasvuhoonesse.

2017. aasta veebruaris kurvastas Harri Poom väga, kui tuli tema Eesti esinduslikuma kaktusekollektsiooni hävitas. Nüüd aga on ta kõik halva selja taha jätnud ja näitab rõõmsalt, et ühel ta lemmikul õnnestus tulekahju isegi üle elada, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Ta oli amplina, ampeltaimena rippus ülevalt alla, niisamasugused pikad soolikad. Ja siis üks väikene tükikene jäi amplipoti alla ellu ja see on ajanud kaks uut võrset. See on siis ainukene asi, mis läheb vanast kasvuhoonest uude," rääkis Poom.

Uusi kaktusetaimi on Poomil terve hulk ja kõik nad leiavad koha uues kasvuhoones. Seda aga ei ehitanud Poom sugugi põlenu asemele, kus õitsevad hoopis lilled.

Poomi liigutas väga inimeste abivalmidus, aga pakutud kaktusi ta siiski ei soovinud, sest eelistas kindlaid sorte. Küll aga sai ta tänu annetustele uue kasvuhoone ehitada.

"Tegelikult see kasvuhoone enda osa, kus kaktused olema hakkavad, ongi puhtalt annetuste peal tehtud. Eesruumid, muud tööd ja mullatööd on siis lisaks oma raha eest. Aga kui neid annetusi poleks olnud, ega ma ei oleks sel aasta suutnud seda maja teha, see on ka selge," tõdes Poom.

Ta aga ei kasvata üksnes kaktuseid, vaid ka meloneid, arbuuse ja viinamarju. Tänavune suvi oli neile meele järele.

"Jah, nii mitmedki sordid mitu nädalat varem, kaks kolm nädalat varem tavapärasest. Ja saak on väga ilus ja väga maitsev," ütles Poom, kes hakkas arbuuse kasvatama 1995. aastal, meloneid paar aastat hiljem.

"No avamaaalt meil ei ole päris mitu aastat nüüd olnud, tänavu oleks olnud, aga kes see siis kevadel teadis, et tänavu tuleb selline suvi ja ma ei pannudki tänavu välja," lisas ta.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: