Galerii: Jaapanis maabus riigi jaoks viimase 25 aasta tugevaim taifuun

{{1536043200000 | amCalendar}}

Jaapanis maabus teisipäeval taifuun Jebi, mis on riigi jaoks viimase 25 aasta tugevaim, teatas riiklik ilmateenistus NHK.

Jebi tagajärjel on riigis hukkunud kuus inimest, teatas kohalik meedia.

Jebi maabus Edela-Jaapanis kohaliku aja järgi keskpäeval. Taifuun on liikumas üle Jaapani peamise saare Honshu ning oodatakse, et öösel lahkub see Jaapani pinnalt riigi lääneosas asuva Ishikawa prefektuuri kaudu.

Maabumise hetkel mõõdeti Jebi tuulte kiiruseks 216 kilomeetrit tunnis ehk 60 meetrit sekundis. Jaapan koges viimati niivõrd jõulist tormi oma pinnal 1993. aastal, ütles riikliku ilmateenistuse peasünoptik Ryuta Kurora.

Tugevad tuuled rebisid hoonetelt katuseid, lükkasid ümber sildadel sõitnud veokeid ning tõukasid Osaka lahes seisnud tankeri vastu Kansai lennujaama viivat silda. Osa lennujaamast on vee all. Umbes 3000 inimest on lennujaamas lõksus, sõnas ametnik AFP-le. Hetkel pole teada, millal inimestel lennujaamast üle silla lahkuda on võimalik.

Kohalik meedia teatas kuue inimese hukkumisest tormi tõttu. Neist üks -- 71-aastane mees -- hukkus Shiga prefektuuris, kui jäi tuulte tõttu kokku varisenud laohoone rusude alla.

Rahvusringhäälingu NHK andmeil on tormi tõttu viga saanud 164 inimest, kelle vigastused on kerged.

Jebi tõttu tühistati üle 600 siseriikliku lennu ning peatati Osaka ja Hiroshima linna ühendav kiirrongiliiklus. Bloomberg Newsi andmeil on Kesk- ja Lääne-Jaapanis elektrita üle 175 000 hoone.

Evakuatsioonisoovitus väljastati üle 1,19 miljonile inimesele Kesk- ja Lääne-Jaapanis. Kobe sadamalinnas soovitati tormi teelt ära minna 280 000 inimesel. Kohalikud omavalitsused avasid evakueeruda soovivatele inimestele umbes 1500 varjupaika.

Peaminister Shinzo Abe tühistas reisi Lääne-Jaapanisse ning pidas kriisikohtumise. Ta ärgitas oma valitsust "rakendama kõiki võimalikke meetmeid" ning rahvast valmistuma tormi saabumiseks ja varakult evakueeruma.

Allikas: AFP-AP-BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: