Tallinna TV uues saates saavad sõna lameda maa teooria eestkõnelejad ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Anu Saagim
Anu Saagim Autor/allikas: Anna Aurela Minev/ERR

Tallinna TV toob ekraanile saate "Telegram Anu Saagimilt", mille avasaate külaliseks on alternatiivuudiseid levitava portaali Telegram eestvedajad. Telekanali juhatuse liikme Revo Raudjärve sõnul ei ole aga saatesarjal portaaliga vähimatki seost ning selles ei saa näha maksumaksja raha eest ebatõese info levitamist, kuna tegu on puhta satiiriga.

Teisipäeva hilisõhtul läheb TTV-s eetrisse uus saade, kuhu Õhtulehe loovjuht Anu Saagim hakkab pressiteate kohaselt kutsuma inimesi eri elualadelt. Avasaates vestleb ta teiste seas Mariann Joonase ja Hando Tõnumaaga, kes on alternatiivuudiste portaali Telegram eestvedajad.

Tallinna TV juhatuse liige Revo Raudjärv ütles ERR-ile, et nende uue saate ja portaali Telegram nime kattuvus on juhuslik ning saatel pole portaaliga mingit seost.

"Meie tegime lepingu Anu Saagimi ettevõttega, kes seda saadet toodab, ja meil isegi puudub informatsioon, kellega ta seda toodab," kinnitas ta. "Telegrami portaaliga Tallinna TV mingit koostööd ei tee. Me ostame Anu Saagimilt valmissaate. Ma tean jah, et esimeses saates on see Telegram, aga ma saan aru, et see on täielik huumor, täielik meelelahutussaade."

Küsimusele, kas on mõistlik või eetiline tuua lameda maa teooria propageerijaid maksumaksja raha eest ekraanile, vastas telekanali esindaja samuti, et tegu on meelelahutusega.

"Nii nagu ERR kasutab maksumaksja raha meelelahutussaadete tootmiseks, nii ka Tallinna TV. Täpselt nii lihtne see asi ongi," lausus Raudjärv.

Pressiteates ütles Saagim, et alternatiivset meelelahutust on televisioonis kindlasti liiga vähe. Küsimusele, kas erakanalites ei ole juba piisavalt nõiasaateid ja muud sarnast, vastas Raudjärv, et ta ei tea, mida Saagim selle lausega mõtles, kuid tema hinnangul on uus saade satiir, mis sobib igasse kanalisse.

"Meil oli eriti puudu sellisest meelelahutusest, meie programmile on ette heidetud, et me teeme liiga palju tõsiseid saateid, et võiks rohkem ka meelelahutust olla. Vaatajatelt on tulnud selline tagasiside," sõnas ta ja lisas, et pole ise saadet veel tegelikult näinud, kuid ootused on suured.

Ta lisas, et Tallinna TV ei propageeri alternatiivseid teooriaid, vaid on nendesse väga kriitiliselt suhtunud. Iga saatejuht kutsub aga oma külalised ise ning Raudjärve sõnul loodab ta, et Saagim teeb saadet professionaalselt, pidades kinni ajakirjanduseetika koodeksist ja ei räägi ainult ühe osapoolega.

Saate maksumuse kohta märkis telekanali juhatuse liige, et see oli üks Tallinna TV odavamaid saateid, ehkki hinda ta konfidentsiaalsuse nõude tõttu avaldada ei saa. "Anu oli pärast isegi natuke kurb, et ta nii odavalt end meile pakkus," tõdes Raudjärv.

Ta ei osanud öelda, miks on saate nimes kasutatud sõna "telegram", ehkki eesti keeles kirjutatakse see sõna kahe m-tähega. Raudjärv avaldas lootust, et Saagim selgitab esimeses saates ise, millest selline saade, nimevalik ja tegijad.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: