Konkurentidelt hinnaüllatuse saanud Olerex Taxify tankla avamist ei kahetse ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1537191480000 | amCalendar}}
Foto: Olerex

Olerex, kes teatas möödunud nädalal Tallinnas spetsiaalse soodsama Taxify tankla avamisest, sai konkurentidelt vastuseks mitmepäevase hinnasõja. Ehkki Olerex tunnistab, et niisugune vastukäik tuli neile üllatusena, nad erikokkuleppe sõlmimist ei kahetse ning kinnitavad, et ainsa jaeketina kütust kõrgema hinnana müünuna nende käive eriti ei kannatanud.

Olerexi neljapäeval välja käidud lubaduse peale pakkuda Taxify tanklas alati kõige soodsamat hinda ning laiendada seda hinda nädala lõpuni ka jaeklientidele, tõi kütuseturul kaasa ootamatu arengu: kõik Olerexi konkurendid langetasid oma kütusehinnad rekordmadalale tasemele. Olerex jäi oma tanklates ainsana ligi kümme senti kallima hinnaga kütust müüma.

Olerex tunnistab, et sellist reaktsiooni nad ei oodanud.

"Me nägime ette, et reageeritakse, aga et see reaktsioon on niivõrd tugev ühe väikese tankla avamise peale, oli meile ka üllatuseks," ütles ettevõtte müügidirektor Marko Laving.

Palju Olerex avanädalavahetusel Taxify tanklas soodushinnaga kütust müüs, ettevõte ei avalda, kuid kinnitab, et olulist käibelangust nad oma jaeketis tervikuna kõrgemale müügihinnale vaatamata nädalavahetusel ei kogenud.

"Üks-ühele on alati hästi keeruline ütelda, et kui palju müüki tuli juurde või jäi tegemata. Me sellist hinnangut täna kohe öelda ei oska," ütles Laving.

Kas aga möödunud nädalavahetus läheb Olerexil ajalukku mustana?

"Ei, ei, üldse mitte. Tegelikult kliendid käivad meie juures mitte ainult kütust tankimas, vaid ka kõike muud nö tarbimas ja ostmas. Halb see nädalavahetus ei olnud," kinnitas Laving.

Taxify tankla, mis on rajatud ettevõtte kontori naabrusesse, jääb praegu ainsaks omalaadseks, laieneda pole plaanis. Taksojuhtidele suunatud tankla hinnapoliitika aga turuga ühte jalga käima ei jää.

"Seal tanklas ei kehti mitte ükski teine kliendi- ega sooduskaart, aga hinnastamine seal ei jälgi tegelikult turgu, vaid pigem ostuhinda," selgitas Laving.

Kuivõrd enamik jaekliente kasutab tankimiseks sooduskaarti, siis on neil kütust soodsam pigem mujalt, kliendikaardiga tankida.

Esmaspäevaks olid ka konkurendid hinna Olerexiga võrreldavasse kõrgusesse tõstnud, mõne erandiga.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: