Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Pärnu spordimessilt leidsid endale sobiva trenni nii noored kui täiskasvanud

Foto: ERR

Pärnus toimus esimene spordimess, kus igaüks võis endale sobiva spordiklubi ja trenni välja valida - näha sai treeninggruppe, mida laiemalt ei teatagi, ning aerutamist, mis praegu eriti populaarne ei ole, tutvustas äsja Portugalis U23 maailmameistrivõistlustel ühekanuul seitsmendaks platseerunud Joosep Karlson.

Spordimessi korraldamise idee tuli alles lühikest aega Pärnu linnavalitsuse kultuuri- ja sporditeenistuses töötaval Maarja Tammail ja ta imestas isegi, kuidas selline mõte pole kellelgi pähe tulnud, kuigi kõiksugu messe toimub pidevalt, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Spordimessilt leiab endale sobiva trenni täiskasvanugi.

"Siin on esindatud pea kõik Pärnu linna spordiklubid ja kõik saavad kaasa teha. Kui mulle hakkab see asi meeldima või ma tunnen, et see kõnetab, siis ma saan kohe ühendust võtta ja küsida, kus nad asuvad, kus nad trenni teevad, kas ma saan ka minna sinna trenni. Väga tihti inimesed mõtlevad, et mingid teatud spordialad on mõeldud ainult lastele või noortele," selgitas Tammai.

Igaüks võis Pärnu spordihallis veenduda, et alasid on tõepoolest seinast seina. Selliseidki, millest kuulnudki pole.

"Nagu te ise näete, siin on väga palju uusi tulijaid ja uusi spordiklubisid. Ei tahakski järjest üles hakata neid lugema," ütles Pärnu spordihalli juhataja, korvpalliklubi Pärnu eestvedaja Mait Käbin.

Kui meie sõudeklubid end tutvustama ei pea, sest sõudjate võidetud medalid räägivad iseenda eest, siis aerutamine pole kaugeltki nii populaarne. Just seetõttu tuli Joosep Karlson, kes viimastel aastatel on ühekanuul tegusid teinud, oma ala spordimessile tutvustama. Hiljuti rajaaerutamise U23 MM-il seitsmenda koha saanud mees rääkis ka sellest võistlusest.

"Distantsikiirused olid väga head, aga maratoniaerutamises on veel üks väga tähtis tegur sees - see toimub 3,6 kilomeetri pikkustel ringidel ja iga ringi järel tuleb joosta koos paadiga 100 meetrit kalda peal ja selle jaoks mina ei olnud spetsiaalselt valmistunud," rääkis Karlson.

Et olümpiale pääseda, peab Karlson tugevaid tulemusi näitama. "Järgmise aasta augusti lõpus on maailmameistrivõistlused, kus ligikaudu 14 parimat peaksid lunastama pääsmed Tokyo olümpiamängudele. Ja kindlasti on see mu prioriteet number üks," kinnitas ta.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: