Õppekogunemisel Mere-siil harjutati laevakaitset ({{commentsTotal}})

Foto: Karl Alfred Baumeister

Eesti mereväe suurimal õppekogunemisel Mere-siil harjutati reedel laevakaitset laevadele liikumise protseduuridega, pardumisharjutuste ja rünnakute tõrjumisega.

Ligi 50 osalejale tähendasid reedesed harjutused nii laevade kontrollimist kui ka kiirpaatidega liikumist laevadele, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Harjutustel osalesid mereväe reservis olevad teenistujad, kellel on ka laevakaitsemissioonide kogemus.

Treeningutest võtsid osa reservteenistujad, kes on varem läbinud laevakaitse baaskursuse või olnud mereväe baasikaitse kompanii ridades.

27. septembrini kestval õppusel harjutab ligi 200 reservväelast, tegevväelast, ajateenijat ja kaitseliitlast.

Samaaegselt reservväelaste väljaõppega Põhja-Tallinnas asuvas Miinisadama linnakus toimuvad juhtimisharjutused Tartus kaitseväe ühendatud õppeasutuste matkekeskuses.

Reedel inspekteeriski kaitseväe juhataja kindral Riho Terras õppust KVÜÕ matkekeskuses, kus talle tutvustati mereoperatsioonide juhtimist.

Kaitseväe juhataja kohtus õppusel osalevate riigiasutuste esindajatega ning rõhutas nende panuse vajalikkust. "On väga oluline, et õppusel löövad kaasa ka politsei- ja piirivalveamet ja veeteede amet. Tähtis on see, et kõik ametkonnad on kaasatud Eesti riigi kaitsmisse – teeme seda ühise eesmärgi nimel," ütles Terras.

Toimetaja: Merili NaelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: