Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Teadlaste Öö püüab lastes teaduse vastu huvi äratada

Foto: ERR

Teadlaste öö festivali raames peetakse sellel nädalal üle Eesti arvukalt üritusi, mille üks peamine eesmärk on äratada noortes huvi teaduse vastu. Haapsalus innovatsioonikeskuse Innokas korraldatud messil käis kohal üle 2000 lapse.

Laste teadusürituse korraldamine nõuab tasakaalu - ainult meelelahutusele panustada ei tohi, kuid samas ei saa piirduda lihtsalt kuiva teooriaga, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Oluline on ka see, et ei oleks keskendutud puhtalt teadusele, vaid leiduks ka erinevaid eluvaldkondi, mida inimesed saaksid uurida ehk et kõik leiaksid endale midagi huvitavat," selgitas Innokase esindaja Maibritt Kuuskmäe.

Lapsed pidasid kõige põnevamaks AHHAA teadusteatri etendust, kus füüsika- ja keemiatõdede illustreerimiseks tehti pauku.

Tartu ülikooli observatooriumi külastuskeskuse juhataja Tanel Liira usub, et Teadlaste Ööl on oluline roll, et lapsed saaksid varakult aimu, mida teadusharud endast kujutavad.

"Kui ma meenutan oma noorusaega, siis väga vähe messe oli sellel teemal ja, ausalt öeldes, kui minust füüsik sai, siis mul oli üsna keeruline valida, sest infot selle kohta oli päris vähe ja ega ma tegelikult ei teadnudki, millega füüsikud tegelevad," tõdes Liira.

Teadlaste Öö on Baltikumi suurim teadust populariseerivate sündmuste sari.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: