Estonian World küsib ellu jäämiseks riigilt raha ({{commentsTotal}})

Silver Tambur.
Silver Tambur.

Ingliskeelne väljaanne Estonian World küsib tegevuse jätkamiseks riigilt veel sel aastal tuge 5000 eurot ja tulevaks aastaks 20 000 eurot, vastasel korral ootab väljaannet ees sulgemine.

"Meil on suur mure. Estonian World on seni olnud vabatahtliku panuse ja isiklike vahenditega rahastatud. Tänaseks on Estonian World muutunud nii suureks platvormiks, mida isiklikest ressurssidest enam ülal pidada ei jaksa – ega arendada ei suuda," kirjutas väljaande peatoimetaja Silver Tambur kultuuriministeeriumile saadetud taotluses.

Tamburi sõnul on lisarahastust vaja väljaande sisu loomiseks, kahe toimetaja palgakuludeks, veebiportaali ülalpidamiskuludeks, sotsiaalmeedia kuludeks ja honorarideks.

"Et jätkata Estonian Worldi tegevust ning tagada järjepidevus, vajame me 2018. aasta lõpetamiseks 5000 eurot toetust ning 20 000 eurot lisatoetust 2019. aastaks," märkis Tambur.

Peatoimetaja tunnistas, et väljaanne on olukorras, kus finantstoetuse puudumise korral ei jõuta Estonian Worldi enam edasi viia ega ka ülal pidada.

"Olukord on nii kriitiline, et me oleme sunnitud väljaande tegevuse sellel kuul lõpetama, kui riik oma õlga nüüd ja praegu alla ei pane. Estonian World on Eesti jaoks olemas olnud kuus aastat – nüüd on see hetk, kus meil on vaja saada abi, et edasi tegutseda."

Estonian World on ingliskeelne veebiväljaanne, mis asutati 2012. aastal.

Toimetaja: ERRHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: