Fotod: Haapsalus selgitatakse 12 riigi esindajate hulgast välja parimad teenindajad ({{commentsTotal}})

Prantsusmaal sündinud rahvusvahelised teenindusvõistlused Coupe Georges Baptiste toimuvad esmakordselt Eestis. Haapsalu kutsehariduskeskuses võtavad mõõtu 12 riigi esindajad ja eduks on vaja nii head nina kui ka oskust ümber käia lahtise leegiga.

Üheksast ülesandest, mida võistlejad täitma pidid, oli efektseim banaani flambeerimine, mille puhul süüdatakse pannil olevad banaanid rummi abil hetkeks põlema. Eksimiseks siin ruumi pole ja kõik peab õnnestuma esimese korraga, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Mulle meeldis kõige rohkem krevetikokteili tegemine ja banaani flambeerimine. Banaani flambeerimises on tuli ja kõik sihuke ja mulle meeldib magus," rääkis Eesti esindaja Karl-Kevin Miinpuu.

Võistluste korraldaja Tiiu Parm ütles, et soovib elus hoida teeninduskultuuri tahke, mis kipuvad tänapäeval haruldaseks jääma.

"Paraku tänapäeval teenindajate maine on natuke alla läinud ja neid peetakse ainult sellisteks, kes toovad ja viivad mingisuguseid asju lauda klientidele, aga meie eriala koosneb nii paljudest erinevatest ägedatest tahkudest ja seda me tahamegi maailmale näidata," selgitas Parm.

Kõige keerulisemaks ülesandeks pidasid osalejad veinide ja teiste jookide pimetesti.

Võistlustele eelnes pikk trenn koos spetsialistidega. "Ma olen nõu küsinud paljudelt inimestelt, spetsialistidelt ja kulutanud palju tunde kõigi detailide harjutamiseks. See on väga intensiivne ettevalmistus," rääkis Prantsusmaa esindaja Charlotte Cooke.

Parimad teenindajad kuulutatakse välja nädalavahetusel Haapsalus peetaval pidulikul galal.

Toimetaja: Merili NaelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: