Kohtlajärvelased kogusid petitsioonile "Laske meil hingata!" 1000 allkirja ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: VKG

Kohtla-Järve elanikud on hädas ebameeldivate lõhnadega. Kohtla-järvelaste petitsioon "Laske meil hingata!" kogus väikese varuga 1000 häält, mis on vajalik selle riigikogus arutusele võtmiseks.

Linnaelanikud loodavad petitsiooni abil haisuallikate plaanitud likvideerimisi kiirendada, vahendasid ERR-i teleuudised.

Riigikogu keskkonnakomisjoni esimees Rainer Vakra avaldas lootust, et üheskoos suudetakse kiirendada ühe tugevama haisuallika, linna puhastusseadmete uuenduse projekti. Praegu on plaan sealt tulev hais likvideerida riigi abiga 2022. aastal.

"See on kindlasti kohtu, kus keskkonnakomisjon saab küsida Biopuhastuse käest, kas nemad leiavad sellele eelarvelise lahenduse ja vaadata üle, mis aastast see võiks tulla riigieelarvesse. kas me peame ootama 4-5 aastat või on seda võimalik teha kiiremini," ütles Vakra.

Üks Kohtla-Järve õhu reostusallikaid VKG keemiatööstus on viimase kümne aastaga keskkonnaprojektidesse investeerinud 70 miljonit eurot. Tulemuseks on see, et iseseisvusaja algusega võrreldes on keemiatehastest tuleva õhusaaste hulk vähenenud mitu korda.

"Meil on olemas uus õhukvaliteedi parandamise programm järgmiseks perioodiks ehk järgmiseks kaheks aastaks ja investeeringu suurus on 1,1 miljonit eurot," ütles VKG juhatuse aseesimees Meelis Eldermann.

Õhuteemalistel kohtumisel linnarahvaga on toonitatud, et linnas levivad lõhnad on küll ebameeldivad, kuid tervisele ohutud. Linnaelanikke see teadmine ei lohuta.

"Jah, kuskil midagi toimub, kuskil keegi midagi investeerib, aga tavainimese jaoks midagi ei muutu," ütles üks petitsiooni "Laske meil hingata!" eestvedaja Olga Kurdovskaja.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: