Kaitseväe demineerimismeeskond suundub Afganistani missioonile ({{commentsTotal}})

Afganistanis
Afganistanis Autor/allikas: Kaitseministeerium

Teisipäeva õhtul suundub 1. jalaväebrigaadi pioneeripataljoni demineerimiskeskuse meeskond järjekordsele missioonile Põhja-Afganistani.

"Te lähete meie pikimale ja ohtlikuimale missioonile. Usaldage üksteist, toetuge üksteisele ning teadke, et meie toetus on teil alati olemas," ütles 1. jalaväebrigaadi ülem kolonel Vahur Karus mehi ära saates.

Demineerimismeeskonnad on Põhja-Afganistani missioonidel osalenud alates 2003. aastast. Eesti jalaväeüksuste Lõuna-Afganistani lähetamise järel liitusid meeskonnad Eesti kontingendiga.

Põhja-Afganistani operatsioonid jätkusid demineerimiskeskuse meeskondadele taas 2014. aastast, kui viimane eestlastest koosnev jalaväekompanii Afganistanist koju suundus.

Eestlased teenivad Saksamaa kontingendi kooseisus Mazar-e-Sharifis. Kolmest demineerijast ning läviohvitserist koosneva meeskonna peamisteks ülesanneteks on kontingendi baasi julgeoleku tagamine, pommitehniliste kontrollide teostamine ning kiirreageerimisüksuse töös osalemine.

Kaitseväe demineerijad teenivad 1. jalaväebrigaadi pioneeripataljoni juurde kuuluva kaitseväe demineerimiskeskuse koosseisusus, mis on kaitseväe suurima missioonikogemusega üksus. Demineerimiskeskuses valmistatakse ette demineerijad nii välisoperatsioonidel kui ka kodumaal tegutsemiseks.

Toimetaja: Marek KuulHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: