Eesti sõlmis diplomaatilised suhted eSwatini Kuningriigiga ({{commentsTotal}})

Eesti suursaadik ÜRO juures Sven Jürgenson ja eSwatini Kuningriigi suursaadik ÜRO juures Melusi Martin Masuku sõlmisid kolmapäeval New Yorgis kahe riigi vahel diplomaatilised suhted.

Pärast allkirjastamist kõnelesid suursaadikud kahe riigi suhete arendamise võimalustest. "eSwatini on huvitatud e-valitsemise alase võimekuse arendamisest ning Eesti on omakorda valmis jagama nii e-valitsemise kui ka küberturvalisuse kogemust," märkis Eesti saadik.

"Ootame Eestisse visiidile eSwatini info- ja kommunikatsioonitehnoloogia ministrit ning loodame, et peagi õnnestub Eesti esindajatel ka eSwatinit külastada," lisas Jürgenson.

Samuti arutati koostöövõimaluste tihendamise üle ÜROs ning suursaadik Jürgenson tutvustas lähemalt ka Eesti kandidatuuri ÜRO julgeolekunõukogu mitte-alalise liikme kohale aastateks 2020 kuni 2021.

eSwatini, endise nimega Svaasimaa, on Lõuna-Aafrikas asuv kuningriik, mida juhib kuningas Mswati III, mille pealinn on Mbabane ja rahvaarv on Eestiga sarnane ehk 1,3 miljonit inimest. Alates selle aasta kevadest sai eSwatinist nimemuutuse tulemusel ÜRO-s Eesti lauanaaber.

Toimetaja: Laur ViirandHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: