Toiduliit: Nõo lihatööstus väärkasutab aastaid lipumärki ({{commentsTotal}})

{{1543301640000 | amCalendar}}
Sirje Potisepp
Sirje Potisepp Autor/allikas: Sergei Stepanov/ERR

Toiduliidu teatel on Nõo lihatööstus aastaid väärkasutanud oma toodetel liidu välja antavat lipumärki või sellele sarnanevat tähist, mis on heitnud halba varju kogu lipumärgi kuvandile.

Vaatamata toiduliidu korduvatele sellekohastele märkustele on Nõo lihatööstus kasutanud toiduliidu välja antavat lipumärki või sellele sarnanevat tähist väljastpoolt Eestit pärit töötlemata liha pakenditel. Seda nii oma kaubamärgi all kui ka Maxima kaubandusketi tarbeks toodetud private label toodetel.

Lipumärk ehk sinimustvalge ring tähistab toote päritolumaad. Päritolumaa all peetakse silmas riiki, kus toit on toodetud või valmistatud ehk kus on antud sellele kõige suurem lisandväärtus.

"Töötlemata toidu puhul nagu värske liha, kala, köögiviljad jpm tähendab tootmine selle kasvatamist ja seetõttu on imporditud ning töötlemata liha lipumärgi või sellega sarnase tähisega märgistamine lubamatu," teatas toiduliit.

Toiduliidu juhataja Sirje Potisepp on juhtinud aastate jooksul korduvalt Nõo tähelepanu sellele, et lipumärgi või sarnase tähise kasutamine imporditud töötlemata liha pakenditel pole korrektne, kuid tootja pole märkustele reageerinud.

Ühtlasi tegi toiduliit tänavu jaanuaris sellekohase avalduse ka veterinaar- ja toiduametile.

Lihatööstus: oleme märkustele reageerinud

Nõo lihatööstuse tegevjuht Toomas Kruustük ütles ERR-ile, et ettevõte on korduvalt suhelnud Sirje Potisepaga ning kindlasti ei ole õige väita, et lihatööstus ei ole reageerinud toiduliidu märkustele.

"Nõo lihatööstus eemaldanud nendelt toodetelt lipumärgi, millele me pole suutnud tagada 100 protsenti kodumaist toorainet, kuigi ca 80 protsenti jahutatud sealihast pärineb just Eestist," kinnitas Kruustük.

"Seega leiame, et oleme omalt poolt viinud sisse korrigeerivad tegevused. Oleme alati eelistanud kasutada kodumaist sealiha ning teeme seda ka edaspidi, kuna ettevõtte eesmärgiks on pakkuda tarbijatele maitsvaid, kvaliteetseid lihatooteid, mis on kondilihamassivabad," lisas ta.

Toimetaja: Priit LutsHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: